Pogoda
13.10.2016 10:03

Beyond Good & Evil do pobrania za darmo

Niedawno wspominaliśmy, że Beyond Good & Evil 2 jest w produkcji, a dziś fani mają kolejny powód do radości. Ubisoft udostępnił grę bezpłatnie w ramach obchodów trzydziestej rocznicy powstania francuskiej firmy.

Beyond Good & Evil do pobrania za darmo
foto: materiały prasowe

Beyond Good & Evil to unikalna trzecioosobowa przygodówka akcji, wydana w 2003 roku na XBoxa, PlayStation oraz PC. Stworzona przez Michela Ancela, jest jedną z najbardziej uwielbianych gier w historii studia Ubisoft i szła pod prąd trendom rządzącym grami tamtych czasów - jej główną bohaterką jest zdolna i bystra młoda dziewczyna o imieniu Jade. To bardzo odróżniało Beyond Good & Evil od podejścia innych twórców do kobiecych postaci w produkcjach tamtych lat. Ponadto gra posiadała unikalny styl, łączący ze sobą wpływy japońskich i zachodnich animacji. Do dziś pozostaje ciekawym doświadczeniem dzięki interesującym postaciom, znakomitej fabule i rozgrywce, która zawiera w sobie zarówno walkę, prowadzenie pojazdów, współpracę, skradanie, układanie puzzli, jak i fotografowanie.

Od 12 października 2016 roku gra jest dostępna za darmo (wcześniej 9,99 dolara na Steamie). Dostęp do pobrania własnej kopii zainteresowani mają przez miesiąc. Beyond Good & Evil jest dostępny w angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej i holenderskiej wersji językowej.

Z okazji 30. rocznicy Ubisoft od czerwca co miesiąc udostępnia jeden ze swoich klasycznych tytułów za darmo. Wśród wcześniejszych promocji znalazły się następujące pozycje:

beyond good uplay

Podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, musicie zapisać się do darmowego Ubisoft Club, aby zyskać dostęp do pobrania Beyond Good & Evil. Może to być nieco kłopotliwe, jeśli nie posiadacie konta na platformie Uplay, jednak cały proces trwa najwyżej kilka minut, a gra będzie Wasza całkowicie za darmo - na zawsze. Założenie konta Uplay jest oczywiście darmowe.

Warto pamiętać, że udostępniona przez Ubisoft gra to oryginalna wersja z 2003 roku, a nie jej wydany w 2011 roku na XBoxa 360 i PlayStation 4 remaster HD. Reżyserią tytułu zajął się twórca Raymana, Michel Ancel i choć nie przyniósł wielkich korzyści finansowych Ubisoftowi, do dziś znakomicie kojarzy się graczom. Świadczy o tym średnia ocen 8,7 wśród użytkowników serwisu GameSpot.

Biorąc pod uwagę ostatnie zapowiedzi sequela, darmowe udostępnienie gry akurat teraz to znakomity chwyt marketingowy Ubisoftu. Dzięki niemu nawet osoby, które wcześniej nie poznały tego klasycznego tytułu będą miały po temu okazję bez potrzeby nadwerężania domowego budżetu.

Ubisoft potwierdził też zaangażowanie Michela Ancela w prace nad sequelem:

"

Jeśli czekaliście na jakieś wieści odnośnie BG&E... Cóż, proszę bardzo! Pełni zachwytu potwierdzamy, że Michel Ancel aktualnie pracuje ze studiem Ubisoft Montpellier nad nową grą z serii Beyond Good & Evil. "

Jeśli macie ochotę na więcej darmowych klasyków - wspominaliśmy także o darmowym Dungeon Keeperze, którego udostępniło Electronic Arts.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry