Pogoda
03.07.2020 15:45

„Bez maseczki nie jedziesz” – Uber wprowadza nowe zasady

Firma Uber wprowadza nowe zasady działania swojej firmy. Na czas nieokreślony przedłuża obowiązek noszenia maseczki w trakcie przejazdu. Ruszyła też specjalna kampania informacyjna.

„Bez maseczki nie jedziesz” – Uber wprowadza nowe zasady
fot. AGIFP/Associated Press/East News

Amerykańska firma Uber przedłużyła na czas nieokreślony obowiązek noszenia maseczek podczas przejazdu. Zapis dotyczy zarówno kierowcy, jak i pasażera i obowiązuje W USA i Kanadzie.  Od teraz każdy kierowca i pasażer musi bezwzględnie nosić maseczkę.

Dodatkowo przedstawiciele firmy ogłosili rozpoczęcie współpracy z firmą Clorox, dzięki której kierowca i pasażer mają odkażać auto po każdym przejeździe. Ma to zwiększyć komfort jazdy i bezpieczeństwo nie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

lekarze
lekarze
Przeczytaj także Uber i FREE NOW będą wozić za darmo pracowników szpitali. Chcą pomóc w walce z epidemią

Od lipca w trzech miastach USA: Chicago, Nowym Jorku i Atlancie, kierowcy zostaną wyposażeni w specjalne kanistry z mokrymi ściereczkami Clorox. Firma ma przekazać ich aż 600 tys.

"

„Czystość to wspólna odpowiedzialność, a kierowcy powinni dołożyć wszelkich starań, aby czyścić wszelkie często dotykane przestrzenie w samochodzie, aby stworzyć czyste środowisko dla siebie oraz kolejnych klientów”. "

Półnaga kobieta
Półnaga kobieta
Przeczytaj także Boober Eats: Półnagie striptizerki dostarczają jedzenie. To ich sposób na walkę z koronawirusem [WIDEO]

„Bez maseczki nie jedziesz” – zobacz klip kampanii

Ruszyła kampania „No mask, no ride”, której tytuł można luźno przetłumaczyć na „Bez maseczki nie jedziesz”. W krótkim klipie, dostępnym w telewizji, mediach społecznościowych, na stronie internetowej firmy oraz w samej aplikacji, oglądamy codzienne czynności zwykłych ludzi, którzy zawsze noszą jednak maseczkę ochronną, mająca zabezpieczać siebie i innych od rozprzestrzeniania się koronawirusa.

mężczyzna w masce jadący metrem
mężczyzna w masce jadący metrem
Przeczytaj także Uber zawiesił 240 kont użytkowników podejrzewanych o kontakt z koronawirusem

Kampania skierowana jest przede wszystkim do Amerykanów, gdyż statystyki pokazują, że USA wciąż nie radzi sobie tak dobrze z pandemią, jak powinna. Akcja ma więc na celu przypomnienie o dobrych praktykach bezpieczeństwa.

"

"Chcieliśmy wysłać jasną wiadomość dla wszystkich, którzy korzystają z Ubera, że zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest nasza rola w budowaniu poczucia bezpieczeństwa naszych klientów" – możemy przeczytać w specjalnym komunikacie na stronie firmy. "

To kolejny krok firmy w działaniu na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa klientów. W maju wprowadziła funkcje przypominania o nakazie noszenia maseczki podczas podróży, czy zaimplementowała specjalną funkcję, która sprawdza czy kierowca nosi maseczkę.

Czytaj także: Mazowieckie: 14-latek ukradł matce samochód, bo chciał jechać nad morze.

Czy jeżdżąc Uberem bądź taksówką używasz maseczki ochronnej?

Tagi: Newsy News koronawirus