Pogoda
10.03.2016 14:59

Klawiatura bezprzewodowa Qwerkywriter

Klawiatura bezprzewodowa Qwerkywriter to wyglądająca jak stara maszyna do pisania klawiatura komunikująca się bezprzewodowo poprzez interfejs Bluetooth. Współpracuje ze smartfonami, tabletami i komputerami.

Klawiatura bezprzewodowa Qwerkywriter
foto: materiały prasowe

Nie tylko wygląd klawiatury nawiązuje do stylu retro. Konstruktorzy wykorzystali mechaniczne przełączniki, dzięki czemu pisanie na Qwerkywriterze wzbogacone jest o odpowiednie wrażenia dotykowe (wyczuwalny opór przy naciskaniu klawiszy) oraz dźwiękowe (charakterystyczne odgłosy wciśniętych przycisków).

Klawiatura bezprzewodowa Qwerkywriter

Klawiatura bezprzewodowa Qwerkywriter została zbudowana z dużą dbałością o szczegóły. Oznacza to nie tylko wyglądające jak wykonane przed wiekiem okrągłe klawisze, ale także w pełni działający powrotnik ręczny (dźwignię, która w prawdziwej maszynie do pisania przesuwa wózek o wiersz niżej).

W Qwerkywriterze pełni on domyślnie funkcję klawisza Enter, twórcy udostępnili ponadto opcję dostosowania powrotnika do potrzeb użytkownika. Naciśnięcie dźwigni i klawisza funkcyjnego umożliwia nagrania sekwencji makro (maksymalnie pięć znaków), która będzie odtwarzana po każdorazowym użyciu powrotnika ręcznego.

Obudowa klawiatury wykonana jest w całości ze stopu aluminium. Dostępna jest tylko w kolorze czarnym, klawisze mają metaliczne obwódki. Tab i Del wyróżnione są czerwoną barwą.

Bezprzewodowa klawiatura pełni rolę podstawki, w której osadzić można połączone z nią tablety. Obsługiwane są urządzenia o maksymalnej szerokości 25 cm i grubości 1,25 cm. Wbudowana bateria litowo-jonowa pozwala na pracę urządzenia przez trzy miesiące. Akumulator ładowany jest przez złącze micro-USB.

Klawiatura waży 1,36 kg. Cena Qwerkywritera to 349 dolarów plus koszta wysyłki do Polski z USA.

Klikalibyście?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Technologia