Pogoda
24.10.2019 09:59

Biegł maraton z plastronem „Jezus ratuje”. Gdy upadł i stracił przytomność, życie uratował mu Jezus

25-letni Tylor Moon poprosił, żeby podczas Twin Cities Marathon na jego plastronie zamiast imienia i nazwiska znalazł się napis „Jesus Saves”. Rzeczywiście, gdy mężczyzna zasłabł i zagrożone było jego życie, resuscytację przeprowadził prawdziwy Jezus.

maraton
foto: Shutterstock

Miejskie maratony cieszą się coraz większą popularnością. W biegach uczestniczą tysiące osób, które w ten sposób celebrują zdrowy tryb życia i aktywne dbanie o kondycję swojego ciała.

Przebiegnięcie 40 kilometrów, a także skróconej trasy dla mniej zaawansowanych, mocno obciąża organizm. Jak bardzo, mógł przekonać się 25-letni Tylor Moon, który w biegu Twin Cities Marathon przystąpił nieprzygotowany, bez długotrwałych treningów.

Naukowcy z South Pole Telescope mają tradycję oglądania maratonu horrorów The Thing o obcym mordującym naukowców na stacji polarnej
Naukowcy z South Pole Telescope mają tradycję oglądania maratonu horrorów The Thing o obcym mordującym naukowców na stacji polarnej
Przeczytaj także Naukowcy na biegunie świętują odcięcie od świata maratonem horrorów „Coś”

Biegacz pamięta tylko przebieg pierwszej przebytej mili. Po przebiegnięciu ośmiu dostał ataku serca, które przestało pracować na 10 sekund. Wtedy do akcji wkroczył Jesus.

25-latek biegł w maratonie z napisem „Jesus saves”. Miał atak serca, życie uratował mu Jesus

Tylor Moon upadł biegnąc. Złamał kości twarzy i zdarł skórę z kolan i rąk. Jego życie zawisło na włosku, jako że serce przestało mu działać.

Na jego szczęście tuż za nim biegł Jesus „Jesse” Bueno, 43-letni pielęgniarz współpracujący z anestezjologami. Jesus natychmiast rozpoczął resuscytację i prowadził ją 15 minut, do czasu przybycia ratowników medycznych.

Gry pomoc przybyła, Jesus w dalszym ciągu uczestniczył w akcji ratunkowej, obsługując między innymi defibrylator.

25-latka przetransportowano w końcu do szpitala. Życiu młodego maratończyka nie zagraża już niebezpieczeństwo, wciąż jednak przeprowadzana jest rekonwalescencja.

Zobacz także: Kobiety nie są reanimowane z powodu obaw o oskarżenie o molestowanie 

Przypadek?

Tagi: Duperele