Bill Cosby znowu ukarany. Chodzi o molestowanie z... 1975 roku

22.06.2022 15:40
Bill Cosby Fot. W.Wade / WENN/agestock/East News

Bill Cosby musi zapłacić pół miliona dolarów odszkodowania dla kobiety molestowanej seksualnie w 1975 roku.

Jak podaje PAP, ława przysięgłych w Los Angeles uznała amerykańskiego komika i aktora Billa Cosby’ego w cywilnym procesie winnym molestowania seksualnego w 1975 r. 16-letniej wówczas Judy Huth. Przyznała jej odszkodowanie w wysokości 500 tys. dolarów.

Polecamy

Bill Cosby znowu ukarany. Chodzi o molestowanie z... 1975 roku

Huth po raz pierwszy wniosła sprawę przeciwko Cosby'emu w 2014 roku. Zarzuciła mu molestowanie, pobicie na tle seksualnym oraz umyślne spowodowanie rozstroju emocjonalnego. Telewizja CNN przypomniała:

W swojej skardze Huth mówiła o spotkaniu z 37-letnim wówczas Cosbym w parku, gdzie kręcił film. Po zaprzyjaźnieniu się z Huth i jej przyjaciółką, miał je zaprosić do swojego klubu tenisowego a później do domu, gdzie podał im wiele napojów alkoholowych. Następnie zabrał je do rezydencji należącej do Playboya.

Według Huth obecnie 84-letni Bill Cosby znał ich wiek. Polecił im, aby w rezydencji Playboya przedstawiły się jako 19–latki. Miał on tam molestować ją seksualnie.

Jak zeznała 64-letnia obecnie Huth, Cosby’ego nie powstrzymało jej zapewnienie, że ma "15 lub 16" lat:

On nie przestał. Po prostu zamknęłam oczy. (…) To było tak szybko. Może pięć minut. Szybko".

Cosby nie zeznawał w procesie. Zaprzeczył za pośrednictwem swych prawników zarzutom Huth. Reprezentujący Cosby’ego adwokat Andrew Wyatt zaznaczył w wypowiedzi dla Fox News:

To było dla nas ogromne zwycięstwo, ponieważ oni (adwokaci w imieniu powódki - PAP) chcieli miliony dolarów. (…) Będziemy się odwoływać. Pan Cosby nie będzie przy tym płacił odszkodowania za straty moralne.

Sprawa Huth jest pierwszą cywilną, która doczekała się procesu. Od 2005 roku ponad 50 kobiet oskarżyło Cosby'ego o napaści na tle seksualnym.

Po skazaniu w kryminalnej sprawie za zgwałcenie Andrei Constand w Filadelfii, Cosby przebywał niecałe trzy lata w więzieniu stanowym w Pensylwanii. Ponieważ wyrok został uchylony w wyniku apelacji wyszedł z więzienia w 2021 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.