Bill Gates chce rozpylać chemtrailsy. Teorie spiskowe były prorocze

14.07.2020 17:33
Bill Gates chce rozpylać chemtrailsy. Teorie spiskowe były prorocze Fot. Shutterstock

Bill Gates chce rozpylać chemtrailsy. To zdanie jeszcze niedawno mogli wypowiedzieć z pełną powagą tylko zwolennicy teorii spiskowych. Teraz stało się rzeczywistością.

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, po zrezygnowaniu z czynnej roli w rozwoju Microsoftu skoncentrował się na działalności dobroczynnej i zaprzągł swoją fortunę do poprawiania warunków bytowych potrzebujących.

Miliarder zaangażowany jest między innymi w finansowanie prac nad szczepionką na COVID-19, do czego zwolennicy teorii spiskowych podchodzą nad wyraz poważnie, obawiając się że zastrzyka zmieni ich w podatnych na zdalne sterowanie.

Przeczytaj także

Duża część wspieranych przez Billa Gatesa wysiłków koncentruje się na walce z katastrofą klimatyczną. Rozpylanie chemtrailsów, zaproponowane przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda, jest jednym z nich.

Bill Gates finansuje rozpylanie chemtrailsów. To może uratować nam życie

Katastrofa klimatyczna przestała nas straszyć majacząc na horyzoncie. Możemy ją zobaczyć wyglądając za okno: susza w Polsce i coraz częstsze lokalne podtopienia po ulewnych opadach to tylko przedsmak tego, co nas czeka za kilkanaście lat.

Przeczytaj także

Porozumienie paryskie przewiduje, że do 2030 roku ludzkość powinna ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o połowę, zaś do 2050 roku zaprzestać robienie tego całkowicie. Według wyliczeń naukowców pozwoli to na zatrzymanie ocieplenia na poziomie przyrostu około 2 stopni Celsjusza, co będzie miało poważne konsekwencje dla planety, ale ludzkości powinno się z nowymi warunkami poradzić.

Bill Gates przygląda się działaniom ograniczającym emisje z umiarkowanym optymizmem, dlatego też postanowił wesprzeć projekt naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Skoro atmosfera Ziemi podgrzewa się z powodu zbyt dużej ilości gazów cieplarnianych, to może spróbować przeciwdziałać skutkom ograniczając ilość energii docierającej na naszą planetę?

Plan opracowany przez badaczy zakłada rozpylanie w stratosferze specjalnej mieszanki, której zadaniem byłoby odbijanie części światła słonecznego zanim dotarłoby do powierzchni i zostało uwięzionych przez gazy cieplarniane.

Bill Gates sfinansował część prac badawczych, przekazując (wraz z innymi organizacjami) około 7 mln dolarów na dalsze badania. Gdyby plan obrony planety przed katastrofą klimatyczną przez rozpylanie chemtrailsów w stratosferze miał zostać zrealizowany, byłoby to ogromne przedsięwzięcie, wymagające tysięcy samolotów i kilku, a może nawet i kilkunastu lat.

Oczywiście, coś może pójść nie tak, dlatego też potrzebne są badania: nie chcielibyśmy na przykład po fakcie się dowiedzieć, że plan zadziałał aż zbyt dobrze i czeka nas trwająca dziesięciolecia zima.

Zobacz także: Prognozy Billa Gatesa z 1999 roku są przerażająco trafne 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.