Bill Gates zapytany o mikroczipy w szczepionkach. „Konieczna będzie więcej niż jedna dawka”

24.07.2020 11:58
Bill Gates zapytany o mikroczipy w szczepionkach. „Konieczna będzie więcej niż jedna dawka” Fot. LUDOVIC MARIN/AFP/East News

Bill Gates opowiedział o mikroczipach w szczepionkach na COVID-19. Etatowy bohater teorii spiskowych został zapytany o popularne podejrzenie o zamiar dodawania do szczepionek na COVID-19 mikroczipów mających umożliwić zdalne sterowanie ludzi za pomocą 5G.

Bill Gates, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, po zakończeniu działalności biznesowej w całości poświęcił się pomaganiu innym. Miliarder stara się pomóc w wypracowaniu technologii neutralnych klimatycznie oraz wspiera badania nad lekami. Zaangażował się między innymi w kilka różnych projektów dotyczących szczepionki na COVID-19.

Działalność charytatywna Gatesa nie umknęła uwadze internautów, którzy uznali ją za wysoko podejrzaną: nie po to przecież zarabia się miliardy, żeby potem się z nimi dzielić. Twórca Microsoftu stał się wrogiem numer jeden wszystkich zwolenników teorii spiskowych.

Przeczytaj także

Jeśli zamiast z tradycyjnych mediów czerpiemy swoją wiedzą o świecie z tak zwanych „niezależnych źródeł”, to zapewne wiecie, że pandemia COVID-19 to oszustwo mające na celu przeprowadzić depopulację ludzkości oraz wstrzyknięcie ocalałym mikroczipu 5G w celu zdalnego sterowania ich umysłami.

Bill Gates zapytany i mikroczipy 5G w szczepionkach. Odpowiedź daje do myślenia

Spiskowe teorie oskarżające Billa Gatesa o niestworzone rzeczy stały się tak popularne (wierzy w nie 28% Amerykanów) , ze miliarder zaczyna być o nie pytany przez dziennikarzy szanowanych mediów. Tak właśnie stało się podczas wywiadu udzielanego stacji CNN.

Gates odpowiedział na zarzut krótko: nie ma w nim krzty prawdy i nie wie, kto i dlaczego wpadł na pomysł siania takiej dezinformacji. Miliarder przy okazji zdradził trochę szczegółów dotyczących nadchodzących szczepień. Jeden zastrzyk najprawdopodobniej nie wystarczy.

Według wyliczeń Gatesa, po sprawdzeniu czy szczepionka jest skuteczna i bezpieczna trzeba będzie wyprodukować jej nawet 8 mld sztuk, jako że potrzebne będą dwie lub więcej dawek, żeby zdobyć odporność. Celem jest zaszczepienie 80% światowej populacji do końca 2021 roku.

Zobacz także: Koronawirus: Bill Gates przepowiedział epidemię w 2015 roku. 30 mln ofiar w ciągu miesiąca 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.