BioWare twierdzi, że ma "ogromne plany" wobec "Dragon Age'a" i "Mass Effecta"

Kamil Kacperski
30.11.2018 13:30
BioWare twierdzi, że ma "ogromne plany" wobec "Dragon Age'a" i "Mass Effecta" Fot. materiały prasowe

Twórcy popularnych serii "Dragon Age" i "Mass Effect" zapowiedzieli, że już niedługo pojawią się ekscytujące informacje dotyczące obydwóch produkcji. 

BioWare wydało 29 listopada 2018 roku długiego posta na swoim oficjalnym blogu, w którym szef studia, Casey Hudson, podzielił się z fanami planami i zapowiedziami nadchodzących projektów związanych z dwoma największymi markami BW - "Mass Effectem" i "Dragon Age'em". O tym, że studio pracuje nad kontynuacją "Inkwizycji" wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Jednak nareszcie szef BioWare podał jakieś konkretniejsze informacje. 

Hudson napisał mianowicie na blogu, że już w nadchodzącym miesiącu pojawią się pierwsze oficjalne szczegóły nowej produkcji z serii "Dragon Age":

Jeśli śledziliście nasze blogi, ale mnie na mediach społecznościowych, to pewnie wiecie, że pracujemy nad sekretnymi rzeczami związanymi z "Dragon Age'em". Jest to dla nas niesamowicie ważna marka i dlatego jesteśmy dumni, że możemy rozszerzać jego spuściznę. Więcej na ten temat dowiecie się w przyszłym miesiącu (aczkolwiek nie powiem wam, gdzie macie patrzeć).

BioWare zapowiada nowego Mass Effecta

Najprawdopodobniejszą datą debiutu pierwszych materiałów z potencjalnego "Dragon Age'a 4" może być gala The Game Awards, która odbędzie się już w czwartek 6 grudnia 2018 roku w Los Angeles. Organizatorzy zapowiadali w końcu, że na wydarzeniu zostanie zaprezentowanych co najmniej 10 nowych produkcji. 

Jeśli chodzi zaś o kosmiczną serię BioWare, czyli "Mass Effecta", to Hudson był nieco ostrożniejszy i nie rzucał konkretnymi terminami:

Skupiamy się głównie na "Anthem", ale to nie jedyny projekt BioWare. Kilka tygodni temu obchodziliśmy kolejny Dzień N7. To jeden z moich ulubionych okresów roku - dzień, w którym ludzie z każdego zakątku świata dzielą się ze sobą przeżyciami związanymi z "Mass Effectem". To bardzo inspirujące dla nas jako twórców. Niedawno przygotowaliśmy rozszerzenie, które pozwala grać w "Andromedę" w 4K na Xboksach One, ale jak wspomniałem w naszym wideo z okazji Dnia N7 - to jedynie skrawek planów dotyczących "Mass Effecta".

Kiedy nowy Dragon Age?

Ostatnimi grami z serii "Mass Effect" i "Dragon Age" były kolejno "Andromeda" i "Inkwizycja". Pierwszą z produkcji była "Inkwizycja", która trafiła do sprzedaży w 2014 roku. Gra zebrała dobre oceny od krytyków, sprzedała się w dość dobrym nakładzie, więc nikogo nie dziwi, że fani nie mogą się doczekać kolejnej części "Dragon Age'a". Zupełnie inny los spotkał zaś "Andromedę". Długo oczekiwana kontynuacja hitowej trylogii BioWare okazała się być nudnawą produkcją z niezbyt interesującą obsadą i historią, która została wręcz wyklęta przez fanów poprzednich gier. Dlatego też zapowiedź nowych gier BioWare może się spotkać z chłodnym przyjęciem.

Czy tak faktycznie będzie? Tego dowiemy się zapewne podczas tegorocznych The Game Awards, które odbędą się 6 grudnia. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.