Biskup ogłosił, że Morawiecki i Szumowski to ewangeliści. „Przedłużenie czynów Jezusa” [WIDEO]

12.06.2020 13:47
Biskup ogłosił, że Morawiecki i Szumowski to ewangeliści. „Przedłużenie czynów Jezusa” [WIDEO] Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Słuchacze Apelu Jasnogórskiego wygłoszonego w czwartek 11 czerwca 2020 roku przez bp Antoniego Długosza dowiedzieli się, że rząd PiS składa się z ewangelistów, a minister zdrowia bezinteresowności uczył się od samego Jezusa dzięki papieżowi- Polakowi Janowi Pawłowi II.

Podczas gdy w niezależnych mediach trwają ożywione dyskusje na temat zwiększającej się liczby zachorowań oraz zarzutów stawianych ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu w związku między innymi z przekazaniem setek milionów złotych dofinansowania do przedsiębiorstw należących do jego rodziny oraz zakupu z 200 mln zł respiratorów od handlarza bronią, który ich nie dostarczył ani jak wskazują producenci sprzętu, nawet nie kontaktował się w sprawie ich zakupu, rząd chwali się że cały świat zazdrości nam sprawności, z jaką Polska poradziła sobie z epidemią COVID-19.

Wygląda na to, że rząd PiS cieszy się ogromną estymą w polskim Kościele, który wprost oznajmił, że premier i minister zdrowia to ewangeliści podczas Apelu Jasnogórskiego wygłoszonego 11 czerwca 2020 roku.

Przeczytaj także

Z przemówienia bp Antoniego Długosza można było dowiedzieć się między innymi, że politycy są „przedłużeniem dzieła Jezusa”.

Bp Antoni Długosz na Apelu Jasnogórski: Morawiecki i Szumowski to ewangeliści

Fragment przemówienia został nagrany i umieszczony w sieci. Oglądający – także księża – są przekazem zszokowani.

Bp Antoni Długosz ogłosił bowiem, że:

Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz prof. Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę. W obliczu cierpienia, gdy mierzony jest prawdziwy rozwój naszych ludów, odkrywamy i przeżywamy modlitwę kapłańską Jezusa, aby wszyscy stanowili jedno.

Duchowny dodał ponadto, że minister zdrowia Łukasz Szumowski jest wcieleniem cnót wszelakich i należy mu za to z całego serca dziękować.

Należy przypomnieć o wdzięczności wobec jego osoby i wspomnianych przez papieża Franciszka ludziach, pochylających się nad cierpieniami w czasie pandemii . Prof. Szumowski uczył się bezinteresownej służby ludziom od twojego Syna, Matko, widząc jej przykłady w życiu św. Jana Pawła II oraz św. Matki Teresy z Kalkuty. Wraz ze swoją żoną pełnił rolę wolontariusza w ośrodkach założonych przez Matkę Teresę. Tę postawę zachowuje także teraz.

Hierarcha w obrazowy sposób opisał ponadto sytuację, jaka zdaniem Kościoła panuje w Polsce.

Wydarzenia zbawcze, dokonujące się na kanwie Pisma Świętego, uobecniają się w naszym życiu. Naród polski przeszedł przez czerwone morze komunizmu do ziemi obiecanej, gdzie buduje nową Polskę. (…) Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uosabiają charyzmat dwóch ewangelistów.

Wcześniej kontrowersje wzbudziła decyzja Kościoła, który wziął w obronę biskupa oskarżanego przez film "Zabawa w chowanego” braci Sekielskich i nakazał czytanie w każdym kościele listu z prośbą o modlitwę za niesłusznie prześladowanym hierarchą.

Zobacz także: Prokuratura umorzyła już śledztwo w sprawie biskupów z „Zabawy w chowanego” 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.