Pogoda
12.06.2020 13:47

Biskup ogłosił, że Morawiecki i Szumowski to ewangeliści. „Przedłużenie czynów Jezusa” [WIDEO]

Słuchacze Apelu Jasnogórskiego wygłoszonego w czwartek 11 czerwca 2020 roku przez bp Antoniego Długosza dowiedzieli się, że rząd PiS składa się z ewangelistów, a minister zdrowia bezinteresowności uczył się od samego Jezusa dzięki papieżowi- Polakowi Janowi Pawłowi II.

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski
foto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Podczas gdy w niezależnych mediach trwają ożywione dyskusje na temat zwiększającej się liczby zachorowań oraz zarzutów stawianych ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu w związku między innymi z przekazaniem setek milionów złotych dofinansowania do przedsiębiorstw należących do jego rodziny oraz zakupu z 200 mln zł respiratorów od handlarza bronią, który ich nie dostarczył ani jak wskazują producenci sprzętu, nawet nie kontaktował się w sprawie ich zakupu, rząd chwali się że cały świat zazdrości nam sprawności, z jaką Polska poradziła sobie z epidemią COVID-19.

Wygląda na to, że rząd PiS cieszy się ogromną estymą w polskim Kościele, który wprost oznajmił, że premier i minister zdrowia to ewangeliści podczas Apelu Jasnogórskiego wygłoszonego 11 czerwca 2020 roku.

Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Rząd rozważa przywrócenie obostrzeń. „Dystans społeczny stał się fikcją”

Z przemówienia bp Antoniego Długosza można było dowiedzieć się między innymi, że politycy są „przedłużeniem dzieła Jezusa”.

Bp Antoni Długosz na Apelu Jasnogórski: Morawiecki i Szumowski to ewangeliści

Fragment przemówienia został nagrany i umieszczony w sieci. Oglądający – także księża – są przekazem zszokowani.

Bp Antoni Długosz ogłosił bowiem, że:

"

Ewangelista Mateusz premier Morawiecki pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz prof. Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę. W obliczu cierpienia, gdy mierzony jest prawdziwy rozwój naszych ludów, odkrywamy i przeżywamy modlitwę kapłańską Jezusa, aby wszyscy stanowili jedno. "

Duchowny dodał ponadto, że minister zdrowia Łukasz Szumowski jest wcieleniem cnót wszelakich i należy mu za to z całego serca dziękować.

"

Należy przypomnieć o wdzięczności wobec jego osoby i wspomnianych przez papieża Franciszka ludziach, pochylających się nad cierpieniami w czasie pandemii . Prof. Szumowski uczył się bezinteresownej służby ludziom od twojego Syna, Matko, widząc jej przykłady w życiu św. Jana Pawła II oraz św. Matki Teresy z Kalkuty. Wraz ze swoją żoną pełnił rolę wolontariusza w ośrodkach założonych przez Matkę Teresę. Tę postawę zachowuje także teraz. "

Hierarcha w obrazowy sposób opisał ponadto sytuację, jaka zdaniem Kościoła panuje w Polsce.

"

Wydarzenia zbawcze, dokonujące się na kanwie Pisma Świętego, uobecniają się w naszym życiu. Naród polski przeszedł przez czerwone morze komunizmu do ziemi obiecanej, gdzie buduje nową Polskę. (…) Obecnie dwaj przedstawiciele naszej władzy, wybranej przez większość Polaków, uosabiają charyzmat dwóch ewangelistów. "

Wcześniej kontrowersje wzbudziła decyzja Kościoła, który wziął w obronę biskupa oskarżanego przez film "Zabawa w chowanego” braci Sekielskich i nakazał czytanie w każdym kościele listu z prośbą o modlitwę za niesłusznie prześladowanym hierarchą.

Zobacz także: Prokuratura umorzyła już śledztwo w sprawie biskupów z „Zabawy w chowanego” 

Czy premier i minister zdrowia zostaną obwołani świętymi?