Pogoda
22.04.2016 13:43

Biurko bez szuflad, ale z kartą graficzną

Integrowanie funkcji kilku sprzętów w jednym urządzeniu nie jest nowym trendem – wystarczy spojrzeć, co potrafi smartfon – jednak od czasu do czasu zdarzają się pomysły, które mocno zaskakują. Co powiecie na obudowę komputera, która przy okazji jest biurkiem?

Biurko bez szuflad, ale z kartą graficzną
foto: kadr z wideo

I to nie byle jakim biurkiem. Stworzony przez Lian Li model DK-04 potrafi zmieniać wysokość, tak by można było z niego korzystać nie tylko siedząc, ale także stojąc. Poziom blatu można ustawiać w zakresie 67,5–116 cm. Wysokość można ustawić ręcznie, za pomocą przycisków góra / dół lub korzystając z zapamiętanych wcześniej 4 ustawień.

Na froncie biurka znajduje się komplet gniazd i przycisków. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji – oprócz włącznika i klawisza resetującego komputer – 4 porty USB 3.0, zatokę 5,25 cala na napęd lub inne kompatybilne rozmiarowo urządzenie, gniazda audio (mikrofonowe i słuchawkowe) oraz… pokrętła do regulowania kolorów podświetlenia wnętrza biurka.

Blat o wymiarach 120x75 cm wykonany jest ze szkła, dzięki czemu entuzjasta komputerów może oglądać komponenty swojego sprzętu podczas pracy. Na biurku można stawiać przedmioty o maksymalnej wadze 100 kg.

Jako podstawa do budowy komputera może zostać użyta płyta główna w formacie ATX lub micro ATX – dla wygody umieszczania w niej komponentów, można ją w prosty sposób wyjąć z biurka. Producent zapewnia, że możliwe jest włożenie do niej karty graficznej o maksymalnej długości 32 cm, co ucieszy osoby chcące korzystać z najdroższych, wieloprocesorowych konstrukcji, zapewniających wysoką wydajność w najnowszych grach.

Maksymalna wysokość układu chłodzenia montowanego na procesorze wynosi 14 cm – otwiera to drogę do stosowania bardziej wydajnych niż standardowe zestawów, przydatnych przy podkręcaniu taktowania układu.

Dużą część przestrzeni wypełnia 8 slotów na dyski twarde – Lian Li zapewnia, że zostały one wyposażone w rozwiązania tłumiące drgania, co wpływa na bezpieczeństwo pracy tradycyjnych urządzeń z obrotowymi talerzami. Montowany w środku biurka DK-04 zasilacz może mieć 21 cm długości.

O komfort użytkowników (oraz czystość wewnątrz komputera) dbają 2 wymienne filtry –osłaniający wylot powietrza montowany jest standardowo, nakłady na wylot utrzymuje się na miejscu magnetycznie.

foto: kadr z wideo

Za chłodzenie komputera odpowiadają 4 wentylatory o średnicy 120 mm – można je w prosty sposób zastąpić systemem chłodzenia wodnego, co jest kolejnym ukłonem w stronę osób zamierzających podkręcać komponenty komputera.

Z myślą o entuzjastach została także ustalona cena – za obudowę Lian Li DK-04 trzeba będzie zapłacić 1499 dolarów. Europejska premiera odbędzie się na początku maja 2016 roku.

Jakie macie pomysły na równie ciekawe obudowy do komputerów?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery