Pogoda
09.11.2015 12:39

Black Crystal, czyli Superb ozdobiony kryształkami

Skoda, przy współpracy z renomowaną firmą PRECIOSA (wytwarzającą luksusową biżuterię), opracowała specjalną wersję Superba, która bazuje na najbogatszej odmianie wyposażenia – Laurin & Klement.

Black Crystal, czyli Superb ozdobiony kryształkami
foto: materiały prasowe

Tę wyjątkową edycję ochrzczono nazwą Black Crystal. Wyróżnia się ona oryginalnym wykończeniem obręczy kół, które dodatkowo pokryto małymi, jasnymi kryształami. Podobnym zabiegom zostały poddane znaki towarowe Skody umieszczone na masce z przodu i na tylnej klapie bagażnika. Kryształki pojawiły się również na logo Laurin & Klement znajdującym się na kole kierowniczym.

Jaki był zamysł projektantów? Szef studia designerskiego Skody, Josef Kabaň, obwieścił, że:

"

Nowa Skoda Superb wyróżnia się ekspresyjnym, emocjonalnym designem i ogromną dbałością o detale. Taka też jest najnowsza wersja Superba Black Crystal. Wysokiej jakości szklane kryształki sprawiły, że auto to wygląda niczym biżuteria noszona wyłącznie na specjalne okazje. "

Flagowa limuzyna czeskiego producenta w nowej odmianie zadebiutuje jutro (22.10.2015) w Pradze podczas tygodnia designu i mody Designblok 2015.

Preciosa to luksusowa firma jubilerska, która swoją siedzibę ma w Jablonec nad Nisou, w Czechach. Nazwa tej marki pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza „cenny, piękny, szlachetny”. Słowo to często używane było w kontekście biżuterii.

Superb III

Trzecia generacja Superba została oficjalnie zaprezentowana na początku 2015 roku. Projektantom tego czeskiego samochodu udało się stworzyć auto o nietuzinkowym designie, które wygląda prawie tak dojrzale, jak reprezentanci marek premium tego segmentu.

Skoda we wnętrzu jest jeszcze przestronniejsza od modelu poprzedniej generacji. Jakość i spasowanie materiałów są bez zarzutów. O dopracowaniu świadczy nienaganna ergonomia i łatwe w obsłudze multimedia.

Superb III prowadzi się pewnie, jest stabilny w zakrętach i sprawia wrażenie, jakby był mniejszych gabarytów niż jest w rzeczywistości. Jednak największą zaletą tego auta jest cena rozpoczynająca się od 79 500 zł za model z 1,4-litrowym silnikiem TSI o mocy 125 KM.

Tagi: News Skoda