Pogoda
22.11.2018 12:38

Black Friday 2018: Jesienna Wyprzedaż gier na Steam

Ktokolwiek ukuł stwierdzenie, że od przybytku głowa nie boli, nie widział nigdy na oczy wyprzedaży organizowanej przez Steam – serwis Valve przecenił właśnie 13 895 gier.

Steam Jesienna Wyprzedaż
foto: zrzut ekranu

Na przejrzenie całej ogromnej biblioteki gier oferowanych w niższych cenach mamy tylko 5 dni – Jesienna Wyprzedaż zakończy się 27 liistopada 2018 o godz. 19.00 polskiego czasu. Jak łatwo wyliczyć, jeśli chce się przejrzeć dokładnie całą ofertę w poszukiwaniu najlepszych okazji – każdego dnia trzeba omieść wzrokiem ponad 2,5 tysiąca tytułów wraz z adnotacjami o zniżkach.

Wszystko to pamiętając, że Black Friday 2018 nie ogranicza się tylko i wyłącznie do promocji na Steam – swoją wyprzedaż rozpoczął już GOG, niższe ceny przygotowało także Sony i Microsoft.

Steam co prawda stara się pomóc w wyborze i ukrywa tytuły, które jego zdaniem mogą nie przypaść nam do gustu, w dalszym jednak ciągu przejrzenie wszystkich przecenionych gier wydaje się być tytaniczną pracą – czymże jest kilkadziesiąt pozycji mniej na liście liczącej sobie niemal 14 000 pozycji.

Obniżki przygotowane przez Valve sięgają nawet 90% - te dotyczą oczywiście starszych gier, ale nie trzeba specjalnie długo się rozglądać, żeby zauważyć nowości oferowane za pół ceny. Wygląda na to, że fani Shadow of the Tomb Raider znowu będą zdenerwowani obniżką na grę, która dopiero co kupili w przedsprzedaży w pełnej cenie.

Jesienna Wyprzedaż na Steam – gry od 1,79 zł

Rozpiętość cenowa jest więc naprawdę spora – starsze tytuły i produkcje indie można wyrwać już za kilka złotych, edycje specjalne nowych hitów, mimo znacznych obniżek, wciąć potrafią kosztować kilkaset złotych.

Najdroższa pozycja na liście to paczka gier Activision, wyceniona na 1769,80 zł – przed wynoszącą 58% obniżce trzeba było zapłacić 4 164,41 zł. W zamian otrzymujemy ponad 50 tytułów, w tym cały przegląd serii Call of Duty.

Na drugim biegunie znajduje się całe mnóstwo gier, które można nabyć już za 1,79 zł – mogą tam się znaleźć prawdziwe perełki, ale nie możemy zagwarantować, że poszukiwania skończą się happy endem.

Która wyprzedaż jest lepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry