Black Panther w kolekcji sklepów odzieżowych Forever 21. Firma w ogniu krytyki, bo użyła jasnoskórego modela

Kamil Kacperski
19.12.2018 14:28
Black Panther w kolekcji sklepów odzieżowych Forever 21. Firma w ogniu krytyki, bo użyła jasnoskórego modela Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Marka Forever 21 przygotowała nową linię ubrań inspirowanych popularnym filmem "Black Panther". Została jednak skrytykowana za dobór modela do kampanii promocyjnej. 

Ogromna popularność i sukces komercyjny "Black Panthera" oznacza, że na gadżetach związanych z filmem chcą zarobić nie tylko twórcy, ale również inne firmy. Jedną z nich jest sieć sklepów odzieżowych Forever 21, która podpisała umowę z Disneyem dzięki której mogła użyć logotypów i haseł z produkcji Marvel Studios. I wszystko poszłoby bez najmniejszego problemu, gdyby nie to, że Forever 21 zatrudniło do kampanii promocyjnej jasnoskórego modela. 

Nie spodobało się to wielu osobom, które stwierdziły, że model jest zwyczajnie "zbyt biały", aby pozować do zdjęć promujących ubrania inspirowane "Black Pantherem". Tak prezentował się już usunięty tweet marki Forever 21:

twitter Fot. foto: twitter.com/Forever21

Forever 21 w ogniu krytyki

Klienci zauważyli zaś, że sweter "Wakanda Forever" widoczny na powyższym zdjęciu, jest dostępny również w wersji czarno-żółtej - ta wersja kolorystyczna jest jednak modelowana przez osobę czarnoskórą. To spowodowało, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, czemu Forever 21 nie zdecydowało się na wybranie jednego modela do obydwóch wersji swetra. Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. 

W sieci pojawiło się sporo tweetów krytykujących sieć sklepów Forever 21. Większość osób twierdziło, że "to nie powinno tak wyglądać", "coś się zepsuło", a także żartowano, iż "Forever 21 wybrało do tej kampanii "najbardziej białego" dzieciaka, jakiego w życiu widziałeś":

Black Panther - czy powróci w MCU?

Ostatnio Black Panthera widzieliśmy, gdy rozpływał się w powietrzu po bitwie w Wakandzie. Możemy być jednak pewni, że T'Challa powróci - w końcu Kevin Feige zapowiedział, że powstanie "Black Panther 2". Poza tym możemy być pewni, że król Wakandy pojawi się w "Avengers: Endgame". Premiera filmu odbędzie się w kwietniu 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.