Black Widow połączyła siły z czarodziejem Merlinem

Sergiusz Kurczuk
21.06.2018 11:33
Black Widow i Merlin|undefined Fot. materiały promocyjne

W komiksie „Infinity Countdown: Black Widow” doszło do nietypowego spotkania. Black Widow potrzebowała pomocy w opanowaniu jednego z klejnotów Nieskończoności. Pomógł jej w tym... czarodziej Merlin. 

Black Widow to jedna z ważniejszych postaci w filmowym uniwersum Marvela. W komiksowym świecie Natasha Romanoff jest równie ważną bohaterką, ale ostatnio jej znaczenie znacznie wzrosło. Wszystko przez Klejnot Nieskończoności, który trafił w jej ręce. Agentka nie była w stanie opanować potęgi kamienia. Na szczęście na jej drodze pojawiła się postać, która pomogła jej z potężnym przedmiotem. Tą osobą był sam czarodziej Merlin. 

Black Widow łączy siły z Merlinem

Do niedawna wydawało się, że Black Widow zginęła z ręki złego Kapitana Ameryki podczas eventu Secret Empire. Po przywróceniu świata do normy Hawkeye i Winter Soldier odkryli, że Natahsa żyje, ma się dobrze i jest gotowa wrócić do akcji. Obecnie jest w posiadaniu Klejnotu Przestrzeni, który przekazał jej zmartwychwstały Wolverine

1 Fot. foto: kadr z Infinity Countdown #1

W 1. numerze „Infinity Countdown: Black Widow” agentka udała się do Londynu, gdzie zaatakował ją zły brat Captaina Britaina - Jaimie Braddock. Mutant wykorzystał swoje moce do porwania dzieci. Black Widow próbowała mu przeszkodzić, a w trakcie walki niemal została pokonana. Pomógł jej kosmiczny kamień, dzięki ktoremu Natasha może się teleportować, ale tylko na krótkie dystanse. Po walce pomocną dłoń wyciągnął do niej tajemniczy mężczyzna, którego początkowo wzięła za menela. Prawdziwą naturę staruszka zdradziły jednak niebieskie spodnie w gwiazdy i półksiężyce. Okazało się, że to sam Merlin - czarodziej z czasów arturiańskich. Pomógł Black Widow użyć Klejnotu, by teleportować ją do siedziby Doctora Strange'a - Sanctum Sanctorum. Romanoff chciała nawet oddać kamień magowi, ale ten odmówił. 

1 Fot. foto: kadr z komiksu Infinity Countdown Black Widow #1

Czarodziej Merlin to postać Marvel Comics?

Wieloletni czytelnicy komiksów Marvela nie powinni być zaskoczeni. Mag z brytyjskich legend niejednokrotnie pojawiał się w świecie superbohaterów.

22 Fot. foto: okładka komiksu Marvel Preview vol. 1 #22

Zadebiutował na długo przed powstaniem wydawnictwa, w czasach kiedy Kapitan Ameryka przeżywał lata świetności. Po raz pierwszy wystąpił na kartach 11. numeru „Young Allies” z 1944 roku. Mimo tego niejednokrotnie pojawiał się na Earth-616 i łączył siły z takimi herosami jak Captain Britain, Black Knight czy Doctor Strange. Merlin pochodzi ze świata Otherworld, gdzie obecnie znajduje się królestwo króla Artura. Chociaż czarodziej zginął komiksie „Doctor Strange and the Sorcerers Supreme” z 2016 roku, wszystko wskazuje na to, że wrócił do życia. 

Jak zakończy się event Infinity Countdown? Przekonamy się w kolejnych numerach komiksów składających się na kosmiczną historię z Klejnotami Nieskończoności w rolach głównych. 

Black Widow niebawem otrzyma solowy film rozgrywający się w MCU. Twórcy z Marvel Studios raczej nie uwzględnią w swojej produkcji Merlina, ale nigdy nic nie wiadomo. Na razie trwa poszukiwanie reżyserki filmu, więc dalsze szczegóły nie są znane.  

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.