Pogoda
31.10.2018 11:27

Błąd w Fallout 76 kasuje grę zamiast ją uruchomić

Fallouta 76 ściąga się przynajmniej dwa razy – okazało się, że wersja gry udostępniona w ramach akcji „Będę Ewaluować Testową Aplikację” w chwili uruchamiania pozostawia po sobie na dysku tylko postapokaliptyczne pustki.

Fallout 76
foto: materiały prasowe

Nowe MMO Bethesdy nie zaliczyło dobrego startu na PC – gracze, którzy dostali się do programu B.E.T.A. i chcieli zwiedzić radosny (jak wynika ze zwiastuna aktorskiego) świat Fallout 76 zostali niemile zaskoczeni podczas witania się z gąską.

Błąd w udostępnionej przez Bethesdę wersji gry sprawił bowiem, że u części partycypantów tytułu aktywował się mechanizm samozniszczenia – gdy tylko spróbowali uruchomić Fallouta 76 po mozolnym pobraniu z sieci 50 GB danych, gra usuwała się z dysku.

W praktyce oznaczało to, że gracze nie mieli szans na udział w testach, które trwać miały tylko 4 godziny, co w większości przypadków nie wystarczyło, żeby ponownie pobrać i zainstalować Fallouta 76.

Fallout 76 kasuje się podczas uruchamiania

Bethesda, chcąc ukoić nerwy rozczarowanych graczy, zareagowała szybko – błędu co prawda nie udało się na szybko naprawić, jednak żeby wynagrodzić czas stracony na ściąganie samokasującego się Fallouta 76, zdecydowano się przedłużyć sesję testów zaplanowanych na 1 listopada 2018.

Premiera internetowego Fallouta została zapowiedziana na 14 listopada 2018. Gra dostępna jest w wersji na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Co zrobilibyście, gdyby gra wykasowała się Wam z dysku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry