Pogoda
08.06.2016 09:22

Bliskie spotkanie z dwiema ciężarówkami...

Każdy pojazd w niewłaściwych rękach może być potencjalnym narzędziem zbrodni. W końcu poruszanie się samochodem po publicznych drogach to nie tylko przywilej, ale także duża odpowiedzialność.

Bliskie spotkanie z dwiema ciężarówkami...
foto: materiały prasowe

Popełnianie błędów jest wpisane w ludzką naturę. Jednak każdy z nas powinien czuć się szczególnie odpowiedzialny w momencie wykonywania czynności, podczas których jakakolwiek pomyłka może potencjalnie narazić na niebezpieczeństwo osoby trzecie. Dotyczy to także prowadzenia samochodu.

Obserwując niektórych kierowców można odnieść wrażenie, że z ich zdolnościami motorycznymi, umiejętnościami prowadzenia auta oraz poszczególnymi indywidualnymi cechami osobowości, nie powinni oni zasiadać za kierownicą pojazdu.

Ryzyko doprowadzenia do groźnego w skutkach wypadku przez tego rodzaju grupę osób jest nieproporcjonalnie większe w stosunku do reszty kierowców. Niestety, często ludzie nie zdają sobie z tego sprawy.

Kolejnym z czynników, które również mają nie lada wpływ na bezpieczeństwo na drogach, jest fakt, że podczas kursów na prawo jazdy kursantów nie uczy się prowadzenia auta, tylko ogranicza się do nauki poruszania po drogach publicznych. Dlatego też, większość osób w momencie wpadnięcia w poślizg lub nagłej sytuacji drogowej, panikuje.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na pewnej dwupasmowej drodze jednokierunkowej. Osoba prowadząca ciężarówkę z impetem wjechała w poprzedzający pojazd:

Wypadku można było spokojnie uniknąć. Kierowca pomarańczowego pojazdu najprawdopodobniej się zagapił, przez co nie zdążył zareagować na czas na korek drogowy. Nie ma żadnej wątpliwości, że osoba siedząca za kierownicą ciężarówki ponosi pełną odpowiedzialność za ten wypadek.

Niemniej, większą czujnością mógł również wykazać się kierujący samochodem osobowym. Gdyby kierowca tego auta bacznie obserwował to, co się dzieje dookoła, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mógłby na czas zjechać na pobocze, unikając kolizji.

Dlatego zawsze jadąc samochodem warto być w pełni zaangażowanym w nic innego, jak samą czynność kierowania…

Tagi: Duperele