Pogoda
25.04.2018 13:40

Blizzard sprzedaje tworzone przez graczy mody do StarCrafta II

Wraz z aktualizacją StarCrafta II Blizzard wprowadza nowość – możliwość zakupienia modów do gry stworzonych przez samych graczy. Cena za sztukę ma wynosić 5 dolarów - na początek dostaniemy możliwość przerobienia gry w turowe Diablo z postaciami z SC.

Płatne mody do StarCraft II
foto: zrzut ekranu

Płatne mody to spełnienie obietnicy, jaka padła jeszcze w 2009 roku, a więc jeszcze przed premierą StarCratfa II, która miała miejsce rok później. Blizzard zapowiedział wtedy, że gra będzie łatwa do modowania, a wybrane dodatki stworzone przez fanów będzie można zakupić.

Zarobek ma być dzielony pomiędzy dewelopera a twórców modyfikacji – wiadomość o tym, kto ma dostawać ile procent, jest jednak zazdrośnie strzeżona i uznana za niemal tak tajną, jak szczegóły na temat Cyberpunka 2077.

W wersji podstawowej StarCraft II jest dostępny za darmo – Blizzard wprowadza więc nowe opcje, które pozwolą mu dalej zarabiać na grze.

Opcja płatnych modów pojawi się w aktualizacji 4.3.0 – dostęp do nich będzie możliwy w Salonie Gier w sekcji Premium.

Płatne mody w StarCraft II

Na początek Blizzard udostępni dwa mody, które zmieniają StarCrafta II w zupełnie inną grę.

Pierwszy z nich nosi nazwę ARK Star – po jego zakupie gracze będą mogli cieszyć się turowym RPG osadzonym w uniwersum StarCrafta II.

Drugi z dostępnych modów to Direct Strike, będący rozwinięciem popularnej mapy Desert Strike HotS – w tej modyfikacji do zadania graczy należy wysyłanie fali za falą oddziałów w nadziei na przełamanie obrony przeciwnika.

Direct Strike będzie dostępny za darmo, do wykupienia będą w nim dodatkowe tryby rozgrywki.

Nie podano jeszcze informacji, kiedy można się spodziewać kolejnych płatnych modów.

31 marca 2018 pierwszy StarCraft skończył 20 lat - z tej okazji Blizzard przygotował niespodzianki dla graczy, które można było odebrać w innych tytułach stworzonych przez dewelopera.

StarCraft II, mimo że od jego premiery w 2010 roku minęło już 8 lat, wciąż jest jednym z najbardziej popularnych tytułów e-sportowych - turnieje odbywają się na zawodach najwyszej rangi, takich jak Intel Extreme Masters rozgrywanych w Katowicach.

Dla osób, które z nostalgią podchodzą do pierwszego StarCrafta Blizzard przygotował odświeżoną graficznie edycję - wersja sprzed 20 lat zostałą zaś udostepniona za darmo. 

Który StarCraft jest lepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry