Pogoda
02.07.2016 13:14

Blizzard szykuje nowe Diablo?

Wygląda na to, że twórcy Diablo nie zapomnieli o fanach gry – studio rozpoczęło szukanie pracownika, którego zadaniem będzie nadzorowanie prac nad nową odsłoną cyklu.

Blizzard szykuje nowe Diablo?
foto: zrzut ekranu

W opisie stanowiska znajduje się co prawda zastrzeżenie, że chodzi o „niezapowiedziany projekt”, jednak pojawiające się zaraz obok słowo Diablo nie pozostawia wątpliwości – Blizzard szykuje nową odsłonę kultowej serii.

Dopóki nie zostaną podane szczegóły, można się tylko domyślać, czy chodzi o pełnoprawnego następce Diablo III, czy też gracze otrzymają rozszerzenie do mającego już swoje lata tytułu.

Uniwersum Diablo zostało przez Blizzarda nieco zaniedbane – ostatnia premiera w tym świecie, dodatek Reaper of Souls, miała miejsce jeszcze w 2014 roku. Jak zdradza ogłoszenie, studio poszukuje osoby, która „wprowadzi serię Diablo do przyszłości”.

Przed kandydatami chcącymi zapisać się w annałach historii gier stawiane są całkiem spore wymagania. Duży nacisk kładziony jest na doświadczenie – osoba, która będzie kształtować gry Diablo, musi legitymować się przynajmniej 5 latami doświadczenia na podobnym stanowisku i mieć w portfolio wiele wydanych tytułów najwyższej klasy.

Oprócz osoby odpowiedzialnej za całokształt gry na stronie Blizzarda można także znaleźć ogłoszenia o poszukiwaniu innych pracowników do zespołu odpowiedzialnego za Diablo:

  • Software Engineer, Graphics
  • Animator, Unannounced Project
  • Senior Animator, Unannounced Project
  • Senior Character Artist, Unannounced Project
  • Senior Concept Artist, Unannounced Project
  • Senior VFX Artist, Unannounced Project

Na owoce ich pracy trzeba będzie jednak trochę poczekać – tytuł jest najprawdopodobniej na etapie tworzenia koncepcji i nic nie zostanie postanowione, dopóki nie zostanie skompletowany trzon głównych specjalistów.

Mimo upłynięcia niemal 20 lat od premiery pierwszej części gry, wciąż wzbudza ona spore emocje. W marcu 2016 roku David Brevik, twórca pierwszej odsłony cyklu hack'n'slash, został odszukany przez pirata, który postanowił zapłacić za swoją kopię Diablo, argumentując to przeżyciem setek godzin świetnej rozrywki.

Osoby, które chcą aplikować na stanowisko szefa zespołu tworzącego być może Diablo IV proszone są o nie tylko o podanie swojego doświadczenia jako twórców. W liście motywacyjnym mają także podać, w jakie tytuły obecnie grają.

A Wy w które Diablo graliście ostatnio?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry