Blizzard szykuje nowe wersje swoich największych hitów

Michał Tomaszkiewicz
20.06.2017 11:15
Blizzard szykuje nowe wersje swoich największych hitów Fot. materiały prasowe

To będą piękna święta dla fanów gier Blizzarda – nie dość, że studio pracuje nad odświeżeniem graficznym StarCrafta, Diablo II i Warcrafta III, to jeszcze stara się, żeby klasyki nie stały się tylko odgrzewanymi kotletami.

Deweloper zdradził plany dotyczące swoich największych hitów poprzez publikowane ogłoszenia o pracę. To dzięki nim dowiedzieliśmy się, że fani mogą liczyć nie tylko na dopieszczonego pod względem grafiki StarCrafta, lecz także mogą spodziewać się odnowionych wersji Diablo II i Warcrafta III.

Oto, co Blizzard napisał w jednym z ogłoszeń:

Wciągająca historia, intensywny tryb wieloosobowy oraz niekończąca się przyjemność z powtarzania rozgrywki. To właśnie te cechy sprawiły, że StaCraft, Warcraft III i Diablo II były tytanami swoich czasów. Rozwój systemów operacyjnych, sprzętu i usług online sprawił jednak, że dziś cieszenie się nimi jest trudniejsze dla lojalnych fanów i mniej zrozumiałe dla nowych generacji.

Przywracamy im dawną chwałę i potrzebujemy Twoich umiejętności i pasji to wykonania tego dzieła.

Przeczytaj także

W opisie stanowiska pracy można wyczytać, że obejmująca je osoba będzie odpowiedzialna między innymi za zaimplementowanie zmian mających za zadanie obsługę nowych funkcji gry oraz stworzenie warunków do polepszenia oprawy graficznej tytułów.

W innym ogłoszeniu deweloper poszukuje twórcy nowego interfejsu użytkownika:

Czy rozumiesz, że doświadczenia poza rozgrywką są tak samo ważna, jak podczas właściwej gry? Czy chciałbyś zacierać granicę, po której kończy się granie. Czy możesz dostać się do głowy gracza – bez uciekania się do lobotomii – i wrócić z jasną wizją?

Klasyczne gry czekają na projektanta, który połączy czasy minione z przyszłością. Warcraft, StarCraft i Diablo oczekują na Twoje działania. Jeśli masz ochotę zmierzyć się z tym wyzwaniem, czekamy na zgłoszenia.

Nowy pracownik Blizzarda będzie miał za zadanie „tchnąć oryginalną duszę klasyków w nowe formy i doświadczenia”.

Można się domyślać, że odświeżone hity studia zostałyby zademonstrowane podczas BlizzConu, który odbędzie się w dniach 3-4 listopada 2017.

Fani hitów Blizzarda mogą osłodzić sobie czas czekania grając w udostępnionego za darmo oryginalnego StarCrafta – już w nim widać początku uwspółcześniania tytułu.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.