Blizzard zapowiada świętowanie z przytupem 20-lecia Diablo
Michał Tomaszkiewicz
29.12.2016 11:14
Blizzard zapowiada świętowanie  z przytupem 20-lecia Diablo Fot. materiały prasowe

Trudno uwierzyć, że od chwili zapuszczenia się w podziemia Tristram mija 20 lat – wielu z nas może mieć uczucie, że to było niemal wczoraj. Twórcy diabelnie popularnego hitu postanowili uczcić okrągłą rocznicę premiery, wpuszczając świat Diablo do swoich innych tytułów.

Blizzard podkreśla, że wydarzenia rocznicowe będą dostępne przez ograniczony czas – jeśli więc nie chcecie ich przegapić, czas podjąć mocne postanowienie na początek nadchodzącego roku. Premiera pierwszego Diablo miała miejsce 31 grudnia 1996 roku.

Niektóre z pomysłów na uczczenie hitu polegają tylko na wprowadzeniu do danego tytułu przedmiotu związanego z wzbudzającą nostalgię grą, wśród zapowiedzi pojawiły się jednak także informacje, które największym fanom serii zapewnią nieprzespane z ekscytacji noce.

Najwięcej emocji czeka graczy wiernych Diablo – w trzeciej odsłonie sagi odbędzie się wydarzenie nazwane The Darkening of Tristram. Twórcy zapowiedzieli, że postarali się przywrócić uczucie stawianie pierwszych kroków w grze dzięki odtworzeniu oryginalnej katedry i udostępnieniu „znajomych przedmiotów” - szczegóły akcji opisaliśmy w tej wiadomości.

Ciekawie zapowiada się niespodzianka szykowana w World of Warcraft – Blizzard zapowiada, że w świecie Azeroth mają dziać się dziwne rzeczy, gdy pojawi się w nim nieznany mieszkańcom, nowy świat. Czyżbyśmy mogli zobaczyć, jak wyglądałoby World of Diablo?

Świętowanie nie ominie najnowszego dzieła Blizzarda – strzelanki Overwatch. W grze pojawi się nowa ikona gracza, inspirowana Diablo we własnej osobie, a w czasie rozgrywki będzie można wyrazić swoją sympatię do ulubionej klasy postaci z Diablo III.

W karciance Hearthstone pojawi się „zakapturzony wędrowiec”, trzymający mroczny zestaw kart. Zadaniem gracza będzie odkrycie sekretów związanych z nową talią.

StarCraft II pozwoli „zatrudnić” Diablo do pracy – wizerunek robotnika ma zyskać wygląd odsadzony w klimacie 20-letniego jubilata.

Świętowanie trafi również do Heroes of the Storm – w grze pojawi się nowy, inspirowany Diablo portret do zdobycia, zapowiedziano także pojawienie się nowej mapy.

Zawsze będzie można także odświeżyć sobie wspomnienia uruchamiając po prostu same Diablo. Gra stała się ważna dla wielu z nas – czasem nawet do tego stopnia, że po 19 latach od premiery zachwycony rozgrywką pirat wręczył osobiście jednemu z twórców zapłatę za swoją nielegalną kopię.

A Wy zamierzacie świętować 20 urodziny Diablo?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.