Pogoda
17.10.2016 10:15

Blizzard zapowie Diablo 4 na BlizzConie 2016?

4 i 5 listopada 2016 roku w kalifornijskim Anaheim odbędzie się BlizzCon 2016. Z tej okazji środowisko graczy zelektryzowały plotki odnośnie nowych projektów związanych z obsypaną nagrodami serią Diablo.

Blizzard zapowie Diablo 4 na BlizzConie 2016?
foto: materiały prasowe

Większość uważa, że możemy spodziewać się dodatku do Diablo 3, inni wierzą, że nadchodzi remaster Diablo 2, jednak na podstawie pojawiających się ostatnio informacji całkiem prawdopodobne, że możemy wkrótce zobaczyć zapowiedź Diablo 4.

Blizzard szuka aktualnie nowych pracowników: utalentowanych projektantów, animatorów, artystów koncepcyjnych i reżyserów. Josh Mosqueira, reżyser Diablo, zrezygnował niedawno z pracy w firmie i choć jego odejście zaniepokoiło zainteresowanych planami czwartej odsłony wielu wciąż wierzyło, że Diablo 4 nadchodzi. Ostatnio reżysera zatrudniono do udziału w tajemniczym projekcie, którym przypuszczalnie może być HD remake Diablo 2.

Najbardziej interesująca, a przypuszczalnie również najbardziej naciągana plotka odnośnie wieści, jakie Blizzard ma podać na konferencji pochodzi od youtubera o pseudonimie Rhykker. Otrzymał on paczkę promocyjną BlizzConu zawierającą między innymi kości do gry w skórzanej sakwie. Jedną z nich była mała, czterościenna kostka. Gracze nazywają kostki skrótowo „Dn”, gdzie „n” to ilość ścian, dlatego czterościenna kostka to „D4”, co jest również skrótem od nazwy Diablo 4. Już to wystarczyłoby, by fani zaczęli coś podejrzewać. Okazuje się jednak, że znaleziona w zestawie kostka ma błąd w nadrukach - zamiast „1” na dole każdej z jej trzech ścian, jak to zwykle bywa w kostkach „D4” - ma dwie „1” i jedną „4”.

Innymi słowy, potencjalna pomyłka w druku przedstawia datę rozpoczęcia BlizzConu 2016 (4/11 lub 11/4 w amerykańskim zapisie), która z jakiegoś powodu znalazła się na kostce typu D4. Z prostego równania wychodzi nam, że 411 + 114 + 141 = 666, toteż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że coś jest na rzeczy. Szczególnie, że to nie jedyna taka kostka. Potwierdzono, że w innych przesyłkach od Blizzardu również znalazły się kostki z podobnymi „błędami druku”.

Jeszcze w 2015 roku, podczas BlizzConu, community manager Blizzardu rzekomo zdradził jednemu z uczestników, że podczas 2016 roku fani Diablo „pos*ają się ze szczęścia”. Niedługo po tym BlizzConie, osoba ta została zwolniona z firmy, czego powodem mogłyby być plotki, jakie pojawiły się wkrótce po jego komentarzu.

Youtuber opisał całą historię unboxingu pudełka, podejrzanej kostki i teorii spiskowej, która powstała w umysłach fanów na podstawie cyferek z kostki:

Jak dotąd to jedynie plotki, jednak w ciągu ostatniego miesiąca siedzibę Blizzardu w Kaliforni odwiedził prowadzący projekt Diablo 2 David Brevik oraz Bill Roper, były prezes Blizzard North, producent Diablo i starszy producent jego sequela. Czyżbyśmy mogli się więc spodziewać odnowionej wersji Diablo 2, uważanego przez wielu za najlepszą część serii?

Na Twitterze Brevika pojawił się też bardzo tajemniczy wpis, w którym David chwali się udziałem w nowym projekcie:

"

Przez 20 lat gry w stylu Diablo ewoluowały i zaskakiwały nas. Jestem dumny z bycia doradcą w projekcie, który wypchnie gatunek na nowy poziom. "

To zastanawiające, że dwóch weteranów tworzących Diablo 2 pojawiło się w siedzibie Blizzardu na miesiąc przed BlizzConem. Czemu David Brevik zamieścił na Twitterze zdjęcie ze znakiem zodiaku, Wagą i odniesieniem do Diablo?

Miejmy nadzieję, że odpowiedzi na nurtujące nas pytania poznamy wkrótce,  a tymczasem czekamy do 4 listopada 2016 roku, kiedy rozpocznie się tegoroczny BlizzCon.

Maciej Daszuta
Tagi: Gry Diablo