Pogoda
12.04.2018 15:11

Blocky Farm – polska gra farmerska dla fanów Minecrafta

Gdyby w Minecrafie można było obsiewać pola i hodować zwierzęta, zapewne wyglądałoby to bardzo podobnie do Blocky Farm – polskiego symulatora farmy, który trafił właśnie na Androida. Wśród inspiracji twórcy wymieniają także Tamagotchi.

Blocky Farm
foto: materiały prasowe

Zauroczenie Minecraftem wyraźnie widać w grafice – obiekty w Blocky Farm składają się z grubo ociosanych, kwadratowych bloków. Twórcom – polskiemu Jet Toast – udało się zachować przy tym lekkość i przyjazność świata przedstawionego, zapewne dzięki kreskówkowej konwencji i przyjętej konwencji kolorystycznej.

foto: materiały prasowe

Przypatrując się wizerunkom ludzi ma się wrażenie, że skądś się je już zna – szczególnie, gdy oglądało się teledysk do „Money For Nothing” Dire Straits:

Mechanika gry jest typowa dla symulatorów farmy – zadaniem gracza jest zarządzanie i rozbudowywanie swojej posiadłości, wybieranie zasiewów i zwierząt hodowlanych oraz odpowiednie ich doglądanie.

Tutaj pojawia się następne ciekawe rozwiązanie zastosowane w Blocky Farm – zwierzętami trzeba się opiekować w sposób podobny, jak robiło się to na urządzeniu Tamagotchi (i jak będzie można robić w nadchodzącej grze Tamagotchi).

Blocky Farm dostępne za darmo na Androida

Gra Blocky Farm została wydana w pierwszej kolejności na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu iOS – iPhone’y i iPady. Jet Studio chwali się, że gra zdobywa tam wysokie noty.

"

W Apple App Store gra została pobrana ponad 400 tys. razy i została wysoko oceniona – na poziomie 4,7/5. "

Gra dostępna jest za darmo, jej autorzy zarabiają na mikrotransakcjach. Jak jednak sami deklarują – nie przeszkadzają one w rozgrywce.

foto: materiały prasowe
"

Blocky Farm posiada elementy zręcznościowe, gdyż gracz sam pokieruje interaktywnym traktorem. Poza możliwością wymiany handlowej z pobliskim miasteczkiem i wykonywaniem zadań, gra oferuje możliwość udziału w globalnych wydarzeniach. Dają one możliwość konkurowania z innymi farmerami oraz odwiedzania ich gospodarstw. "

Blocky Farm w wersji na Androida można pobrać ze sklepu Google Play.

A Wy czym chcielibyście się inspirować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry