Pogoda
07.05.2018 15:18

„Bloodborne”, ale zamiast odgłosów walki słychać... „Eda, Edda i Eddy'ego”

Nikt o takie połączenie nie prosił, ale internet nie potrzebuje zaproszenia, by bawić i uczyć. Chociaż akurat teraz nie uczy. Ale nadal bawi!

„Bloodborne”, ale zamiast odgłosów walki słychać... „Eda, Edda i Eddy'ego”
foto: kadr z wideo

„Bloodborne” to RPG akcji wyprodukowane przez FromSoftware, które ujrzało światło dzienne w 2016 roku. Gracze wcielają się w nim w bezimiennego łowce, który poluje na różnego rodzaju monstra, ludzi, czy inne zwierzaki. Tak naprawdę na wszystko, co poluje na nas. A to, że praktycznie wszystko chce nas w tej produkcji pożreć, przetrawić i wydalić to oznacza, że raczej na pewno emocji podczas rozgrywki nie zabraknie.

Wiele osób traktuje tytuł japońskiego dewelopera niesamowicie poważnie. Z resztą sama rozgrywka jest pełna patosu, podniosłej muzyki, epickich starć z wielkimi monstrami i szczątkowej fabuły, którą gracze muszą poznać sami. Aby niejako przełamać zasady decorum panujące w świecie „Bloodborne”, użytkownik Youtube'a o ksywie chaffXgrenade postanowił wpuścić nieco powietrza do zagęszczonej atmosfery znanej z produkcji FromSoftware:

Bloodborne x Ed, Edd i Eddy

Twórca pięknego wideo zamienił oryginalne efekty dźwiękowe przygotowane przez twórców na te, które widzowie skojarzą z popularnej bajki Cartoon Network. Warto również dodać, że chaff dodał również dialogi Chudego Edda, czyli jednego z trzech tytułowych bohaterów „Eda, Edda i Eddy'ego”. Do tego autor postanowił ułatwić jeszcze życie osobom, które mają problemy z angielskim i dodał napisy, w których zamieścił wszystkie odgłosy, które wychodzą z ust głównego bohatera.

Warto nadmienić również, że epicka, barokowa muzyka kompozytorów odpowiedzialnych za soundtrack do „Bloodborne” została zamieniona na szalone jazzowe podkłady znane z serialu dla dzieci, które zostały napisane przez Patrica Cairda. Jeżeli czujecie się mocni z bajek Cartoon Network, to możecie sprawdzić swoje siły w naszym quizie o serialach animowanych nadawanych przez CN.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry