Pogoda
25.11.2019 13:20

Bobby Burger wprowadza wegańskie substytuty mięsa. Ale tak naprawdę

Burger King dopiero co chwalił się, że do ich oferty wchodzi Rebel Whooper - kanapka, która ma sobie 0% wołowiny, ale sto procent smaku whoopera.

bobby burger
źródło: Materiały Prasowe, Bobby Burger

Niestety w wypadku amerykańskiej firmy Rebel Whooper mimo posiadania stuprocentowo wegańskiego kotlet nie jest nawet wegetariański. Burger King nie był w stanie przygotować dla swoich nowych burgerów oddzielnych grilli. Oznacza to, że każdy wegański kotlet jest smażony na tłuszczu, który wyciekł z ich mięsnych wersji.

Burger King oczywiście nie ukrywa tego faktu, ale wielu wegan i wegetarian jest zdziwionych, że firma wprowadza wersję bezmięsną, z której większość ludzi niejedzących mięsa nie może nawet skorzystać. Na szczęście w tym momencie wchodzi Bobby Burger, który zdecydował się na podobny ruch jak BK, ale jego substytuty mięsa będą grillowane oddzielnie, dając szansę jedzenia burgerów wszystkim, którzy mięsa nie jedzą z powodów etycznych.

Bobby Burger z "niemięsem".

Do niedawna jedynym rodzajem "roślinnego mięsa" dostępnego w Polskich knajpach był Beyond Burger dostępny między innymi w Krowarzywach. Po tym, jak Burger King wprowadził "niemięso" od Unilever, Bobby Burger jako jedyna sieć w Polsce zaoferuje produkt firmy Linda McCartney.

 

"Power Plant" (tak się nazywa niemięsny burger) trafi do menu Bobby'ego 29 listopada 2019 roku. Początkowo w ofercie firmy będzie to jedyna wersja kanapek z roślinnym mięsem. Jednak jak zapewniają przedstawiciele BB, w niedługim czasie każdy mięsny kotlet w klasycznych kanapkach firmy będzie mógł być zastąpiony przez produkt Lindy McCartney.

"

Roślinne zamienniki mięsa marki Linda McCartney's, istniejącej na rynku od początku lat 90. (robione na bazie uwodnionego teksturowanego białka soi) strukturą, zapachem i smakiem do złudzenia przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki. Widzimy, że polski rynek stopniowo się rozwija, a zainteresowanie roślinnymi alternatywami mięsa rośnie wręcz bardzo szybko "

- wyjaśnia Stan McGowan, szef marketingu i sprzedaży w firmie Foods Brothers, będącej wyłącznym dystrybutorem produktów marki Linda McCartney's w Polsce.

Bobby Burger zdecydował się również zrezygnować z plastyku. Do końca pierwszego kwartału 2020 r. firma planuje wycofać wszystkie jednorazowe plastykowe produkty wykorzystywane w 45 lokalach należących do BB.

Premiera "Power Plant" będzie miała miejsce 29.11.2019 roku. Cieszy, że polska firma pomyślała o tym, aby wprowadzając opcje dla wegan i wegetarian zapewnić im możliwości zjedzenia jej. Może na podobny plan niedługo wpadną też inne sieciówki.

Zobacz także: Największy konkurent Beyond Meat trafi do sklepów

Tagi: Duperele