Bobby Burger wprowadza wegańskie substytuty mięsa. Ale tak naprawdę

25.11.2019 13:20
bobby burger|undefined Fot. źródło: Materiały Prasowe, Bobby Burger

Burger King dopiero co chwalił się, że do ich oferty wchodzi Rebel Whooper - kanapka, która ma sobie 0% wołowiny, ale sto procent smaku whoopera.

Niestety w wypadku amerykańskiej firmy Rebel Whooper mimo posiadania stuprocentowo wegańskiego kotlet nie jest nawet wegetariański. Burger King nie był w stanie przygotować dla swoich nowych burgerów oddzielnych grilli. Oznacza to, że każdy wegański kotlet jest smażony na tłuszczu, który wyciekł z ich mięsnych wersji.

Burger King oczywiście nie ukrywa tego faktu, ale wielu wegan i wegetarian jest zdziwionych, że firma wprowadza wersję bezmięsną, z której większość ludzi niejedzących mięsa nie może nawet skorzystać. Na szczęście w tym momencie wchodzi Bobby Burger, który zdecydował się na podobny ruch jak BK, ale jego substytuty mięsa będą grillowane oddzielnie, dając szansę jedzenia burgerów wszystkim, którzy mięsa nie jedzą z powodów etycznych.

Bobby Burger z "niemięsem".

Do niedawna jedynym rodzajem "roślinnego mięsa" dostępnego w Polskich knajpach był Beyond Burger dostępny między innymi w Krowarzywach. Po tym, jak Burger King wprowadził "niemięso" od Unilever, Bobby Burger jako jedyna sieć w Polsce zaoferuje produkt firmy Linda McCartney.

 

"Power Plant" (tak się nazywa niemięsny burger) trafi do menu Bobby'ego 29 listopada 2019 roku. Początkowo w ofercie firmy będzie to jedyna wersja kanapek z roślinnym mięsem. Jednak jak zapewniają przedstawiciele BB, w niedługim czasie każdy mięsny kotlet w klasycznych kanapkach firmy będzie mógł być zastąpiony przez produkt Lindy McCartney.

Roślinne zamienniki mięsa marki Linda McCartney's, istniejącej na rynku od początku lat 90. (robione na bazie uwodnionego teksturowanego białka soi) strukturą, zapachem i smakiem do złudzenia przypominają swoje tradycyjne odpowiedniki. Widzimy, że polski rynek stopniowo się rozwija, a zainteresowanie roślinnymi alternatywami mięsa rośnie wręcz bardzo szybko

- wyjaśnia Stan McGowan, szef marketingu i sprzedaży w firmie Foods Brothers, będącej wyłącznym dystrybutorem produktów marki Linda McCartney's w Polsce.

Bobby Burger zdecydował się również zrezygnować z plastyku. Do końca pierwszego kwartału 2020 r. firma planuje wycofać wszystkie jednorazowe plastykowe produkty wykorzystywane w 45 lokalach należących do BB.

Premiera "Power Plant" będzie miała miejsce 29.11.2019 roku. Cieszy, że polska firma pomyślała o tym, aby wprowadzając opcje dla wegan i wegetarian zapewnić im możliwości zjedzenia jej. Może na podobny plan niedługo wpadną też inne sieciówki.

Zobacz także: Największy konkurent Beyond Meat trafi do sklepów

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.