Bohaterką „Wiedźmina 4” powinna być Ciri. Tak twierdzi jeden z aktorów

Kamil Kacperski
06.07.2018 13:12
Bohaterką „Wiedźmina 4” powinna być Ciri. Tak twierdzi jeden z aktorów Fot. materiały prasowe

Doug Cockle, który wcielił się w anglojęzycznego Geralta stwierdził że następna część „Wiedźmina” powinna opowiadać o przygodach Ciri, a nie Białego Wilka.

Aktor wcielał się w głównego bohatera całej trylogii gier z serii „Wiedźmin”. Niedawno powrócił do roli w celu nagrania kilku kwestii do nadchodzącej bijatyki „Soul Calibur VI”, w której pojawi się Biały Wilk. Geralt ozdobił nawet oficjalną okładkę produkcji, co pozwala wnioskować, że będzie jednym z głównych bohaterów gry. 

Z tej okazji, Cockle udzielił wywiadu portalowi vgr.com, w którym wypowiedział się na temat przyszłości serii gier. Aktor przyznał, że na razie nie wie, co się będzie działo. Podzielił się jedynie swoim zdaniem na temat potencjalnej kontynuacji „Wiedźmina”, a także przyznał, że występ w „Soul Calibur VI” będzie prawdopodobnie jego ostatnim spotkaniem z Geraltem. Przynajmniej na jakiś czas:

Mogę tylko powiedzieć, że nie mam pojęcia, choć myślę, że to ostatnia przygoda z Geraltem. To moja własna opinia, a CD Projekt RED wie, co robi. Nie wiem, jaki jest plan, ale gdybym był na miejscu CD Projekt RED to stworzyłbym „Wiedźmina 4”, ale skupiłbym się na Ciri.

Ciri główną bohaterką ƒ„Wiedźmina 4”?

Gracze mieli oczywiście okazję wcielić się w Lwiątko z Cintry w „Dzikim Gonie”, w którym kilka segmentów gry było przeznaczonych właśnie na bliskie zaznajomienie się z Ciri. Przybrana córka Geralta posiadała inny zestaw umiejętności niż Biały Wilk, więc sterowanie nią było zgoła innym doświadczeniem, niż kontrolowanie białowłosego.

Wydaje się, że taki obrót sytuacji jest prawdopodobny. Fani trylogii z pewnością sięgnęliby po kolejny tytuł z Wiedźminem w nazwie, chociażby przez szacunek do studia. Wystarczy tylko zobaczyć jaki szum medialny wytwarza „Cyberpunk 2077”, który wciąż nie ma daty premiery.

Cyberpunk 2077 kolejnym hitem CD Projekt Red

Jak to mówi stare powiedzenie: „pożyjemy, zobaczymy”. Na razie CDPR jest skupione na pracy nad wspomnianym „Cyberpunkiem 2077”, którego pierwszy zwiastun mieliśmy okazję zobaczyć na tegorocznych targach E3.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.