Bohaterowie Marvela na okładkach rockowych płyt

Robert Skowronski
22.06.2017 15:38
Bohaterowie Marvela na okładkach rockowych płyt Fot. materiały prasowe + Dzik Pejnta

Filmy od studia Marvela przeniknęły już do masowej świadomości. Teraz zawędrowały też na okładki słynnych albumów muzycznych.

Poniższe grafiki to oficjalne koncepty. W 2015 roku Marvel udostępnił okładki hiphopowych płyt ze swoimi bohaterami, teraz trafili oni na albumy wykonawców bliższych sercu odbiorcom Antyradia i Antyradio.pl. Prace zostały wówczas wykonane przez różnych artystów, tak też jest i teraz.

Ryan Penagos, executive editor of digital media z firmy Marvel, zapowiedział, że z pełnym zestawem artów zapoznamy się we wrześniu 2017. Na dany moment udostępniono cztery prace. Fani rocka rozpoznają na nich przearanżowane okładki płyt Nirvany, Blondie, Guns N' Roses i The Clash. Oto co możemy przeczytać w oświadczeniu:

Tego września Marvel będzie celebrować bliskość fanów muzyki i czytelników komiksów. Powstaną grafiki wykonane przez najbardziej uznanych artystów Marvela. Będzie to unikatowa i limitowana kolekcja. Wydanych zostanie tylko pięć okładek będących hołdem dla klasycznych zespołów rockowych, które zdefiniowały i rozszerzyły granice gatunku muzycznego.

Zobaczcie zatem jak prezentują się Rocket ze „Strażników Galaktyki”, Thor czy X-Meni na okładkach słynnych rockowych longplayów:

Zerknijcie też na nasze zestawienie 25 dziwnych okładek polskich płyt, jak również 30 dziwnych okładek chrześcijańskich albumów. Co więcej znane są przypadki, gdy kapele miały niezłe problemy przez kontrowersyjne grafiki - obejrzyjcie 10 szokujących okładek rockowych i metalowych płyt. Mamy też dla Was 25 wyjątkowo brzydkich rockowych okładek czy też te splagiatowane.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.