Bójka na plaży w Łebie. Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren"

27.07.2021 14:35
Bójka na plaży w Łebie. Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren" Fot. Pawel Polecki/REPORT

Na plaży w Łebie pobito handlarza kukurydzą. Napastnicy zgodnie twierdzili, że 56-latek handlował na "ich terenie".

Dwóch mężczyzn na plaży w Łebie napadło na sprzedającego na plaży kukurydzę obnośnego handlarza. Powodem ataku był fakt, że ich zdaniem stanowił dla nich konkurencję w handlu.

Zaatakowali handlarza kukurydzą, bo to "ich teren"

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie handlarza kukurydzą. 19- i 20-latek usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi im do 8 lat więzienia. Mężczyźni zgodnie twierdzili, że 56-latek handlował na "ich terenie". Młodzie mężczyźni, którzy również handlowali na plaży przekąskami,najpierw w wulgarny sposób zwyzywali swoją ofiarę. Następnie na oczach plażowiczów sypnęli 56-letniemu mężczyźnie piaskiem w oczy.

Polecamy

W poniedziałek, 26 lipca 2021 asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku poinformowała, że, do zdarzenia doszło w miniony czwartek.

Jeden z napastników sypnął mu piaskiem w oczy, następnie obydwaj zaczęli go kopać i okładać po całym ciele pałkami. Mężczyźni zostali odciągnięci od 56-latka przez ratowników wodnych. Wezwani na miejsce policjanci ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli pałki, którymi najprawdopodobniej posługiwali się sprawcy i zatrzymali 20-latka oraz 19-latka z powiatu słupskiego i chojnickiego.

- przekazała asp. Szałkowska.

Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyznom grozi kara 8 lat więzienia.  

Źródło: PAP/Policja Pomorska

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.