Pogoda
08.02.2016 13:57

Bolton: Brutalne zabójstwo Polaka w Anglii

Angielska policja schwytała już jednego ze sprawców brutalnego zabójstwa Polaka w mieście Bolton. Podejrzanym jest 29-letni mężczyzna.

Morderstwo w Angli
Foto: Manchester Evening News

W sobotę wieczorem 39-letni Polak - Sebastian Z. - zginął na ulicy Boltonu od serii ciosów zadanych maczetą i nożem. Sprawcy mieli na sobie kominiarki. 

Świadkiem dramatycznych wydarzeń była partnerka mężczyzny. Policja apeluje, by zgłaszali się pozostali świadkowie morderstwa. 

Wszyscy, którzy mogliby posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat tego przestępstwa proszeni są o kontakt pod numerem 0161 8569775.

Lokalna policja zapowiedziała zwiększenie liczby patroli w miejscu, w którym doszło do tragedii.

- Przede wszystkim chciałbym wyrazić współczucie i złożyć kondolencje rodzinie ofiary - mówi detektyw Howard Millington. - Chcemy też zapewnić, że to odosobniony przypadek i na ulicach wciąż jest bezpiecznie - dodaje.

Co wiemy o ofierze?

Manchester Evening News podaje, że Sebastian Z. pracował w Angii jako kurier, ale jego prawdziwą pasją były sporty walki. Mężczyzna trenował w klatce. 

Angielski dziennik dodaje, że ofiara miała dzieci i wnuki. Jego rodzina mieszka w Koszalinie. Sam Sebastian Z. w Wielkiej Brytanii pracował od 10 lat.