Borderlands 3 hitem sprzedażowym. Miliard dolarów w 5 dni

24.09.2019 10:58
Borderlands 3 hitem sprzedażowym. Miliard dolarów w 5 dni Fot. materiały prasowe 2K

Wygląda na to, że sianie chaosu i zniszczenia nigdy się nie nudzi. Twórcy Borderlands 3, zwariowanej strzelanki pełnej humoru i przemocy, świętują wielki sukces. Na zakup gry zdecydowało się 5 mln graczy.

Jak chwali się 2K, Borderlands 3 pobiło kilka rekordów studia. Po pierwsze i najważniejsze, stało się najszybciej sprzedającą się grą twórców w historii. Do sklepów i do graczy w ciągu pierwszych pięciu dni po premierze trafiło ponad 5 mln kopii gry.

Fani gry poważnie szykowali się do premiery trzeciej odsłony serii. W Warszawie zorganizowano z tej okazji prawdziwą paradę.

Przeczytaj także

Miłość do gry przeniosła się bezpośrednio na wyniki finansowe 2K.

W ciągu pierwszych pięciu dni od premiery Borderlands 3 kupiło o 50% więcej gracz, niż miało to miejsce z Borderlands 2. To czyni ją najszybciej sprzedającą się grą w historii studia oraz najlepiej sprzedającym się tytułem twórców na platformę PC w ciągu 5 dni od premiery. Dodatkowo do graczy i do sklepów trafiło ponad 5 mln kopii Borderlands 3 w ciągu pierwszych 5 dni, dzięki czemu gra przyniosła ponad miliard dolarów przychodu, stają się drugą grą w historii 2K, która osiągnęła ten pułap.

Pierwszy tak popularnym tytułem była Mafia 3.

Gracze pokochali Borderlands 3. Gra przyniosła miliard dolarów w 5 dni

2K jest bardzo zadowolone także z liczby zamówień przedpremierowych, jakie otrzymała gra. Borderlands ustanowiło między innymi nowy rekord pre-orderów na Epic Games Store.

Najpopularniejsza okazała się być wersja cyfrowa Borderlands 3. 2K zdradziło, że skusiło się na nią 70% nabywców gry. Dane pochodzą z pierwszych pięciu dni sprzedaży.

Borderlands 3 w wersji na komputery PC dostępna jest tylko w sklepie Epic Gams Store. Gracze, którzy pozostają wierni Steamowi mogą kupić ją tylko jako fizyczną kopię.

Zobacz takżeZjawiskowy zwiastun Borderlands 3 przypomina o tym, co w życiu i grach najważniejsze 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.