Borderlands 3 hitem sprzedażowym. Miliard dolarów w 5 dni

24.09.2019 10:58
Borderlands 3 hitem sprzedażowym. Miliard dolarów w 5 dni Fot. materiały prasowe 2K

Wygląda na to, że sianie chaosu i zniszczenia nigdy się nie nudzi. Twórcy Borderlands 3, zwariowanej strzelanki pełnej humoru i przemocy, świętują wielki sukces. Na zakup gry zdecydowało się 5 mln graczy.

Jak chwali się 2K, Borderlands 3 pobiło kilka rekordów studia. Po pierwsze i najważniejsze, stało się najszybciej sprzedającą się grą twórców w historii. Do sklepów i do graczy w ciągu pierwszych pięciu dni po premierze trafiło ponad 5 mln kopii gry.

Fani gry poważnie szykowali się do premiery trzeciej odsłony serii. W Warszawie zorganizowano z tej okazji prawdziwą paradę.

Przeczytaj także

Miłość do gry przeniosła się bezpośrednio na wyniki finansowe 2K.

W ciągu pierwszych pięciu dni od premiery Borderlands 3 kupiło o 50% więcej gracz, niż miało to miejsce z Borderlands 2. To czyni ją najszybciej sprzedającą się grą w historii studia oraz najlepiej sprzedającym się tytułem twórców na platformę PC w ciągu 5 dni od premiery. Dodatkowo do graczy i do sklepów trafiło ponad 5 mln kopii Borderlands 3 w ciągu pierwszych 5 dni, dzięki czemu gra przyniosła ponad miliard dolarów przychodu, stają się drugą grą w historii 2K, która osiągnęła ten pułap.

Pierwszy tak popularnym tytułem była Mafia 3.

Gracze pokochali Borderlands 3. Gra przyniosła miliard dolarów w 5 dni

2K jest bardzo zadowolone także z liczby zamówień przedpremierowych, jakie otrzymała gra. Borderlands ustanowiło między innymi nowy rekord pre-orderów na Epic Games Store.

Najpopularniejsza okazała się być wersja cyfrowa Borderlands 3. 2K zdradziło, że skusiło się na nią 70% nabywców gry. Dane pochodzą z pierwszych pięciu dni sprzedaży.

Borderlands 3 w wersji na komputery PC dostępna jest tylko w sklepie Epic Gams Store. Gracze, którzy pozostają wierni Steamowi mogą kupić ją tylko jako fizyczną kopię.

Zobacz takżeZjawiskowy zwiastun Borderlands 3 przypomina o tym, co w życiu i grach najważniejsze 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.