Pogoda
03.04.2019 16:50

Borderlands 3 - wiemy kiedy premiera i jak wygląda okładka

Gearbox Software zaprezentował oficjalnie Borderlands 3 pod koniec marca. Kilka tygodni później wiemy już praktycznie wszystko o nowej grze.

borderlands
foto: kadr z filmu/Gearbox Software

Borderlands 3 jest kolejną iteracją bardzo dobrze przyjętego cyklu gier FPS z elementami RPG. Gra debiutuje po 7 latach od premiery pierwszej części i 5 lat od Borderlands: The Pre-Sequel. Według twórców, w nowej grze nie zmieni się formuła rozgrywki, w dużej mierze bazująca na kooperacji między użytkownikami. Do dyspozycji graczy zostanie oddany ogromny świat, który przemierzać będziemy mogli na pieszo, lub korzystając z jednego z dostępnych w grze pojazdów.

valve
valve
Przeczytaj także Valve zaprezentował gogle do VR: Valve Index. Half-Life 3 potwierdzony?

Borderlands 3 - wiemy więcej na temat produkcji

Pod koniec marca 2019 roku twórcy pokazali graczom na całym świecie oficjalny trailer nowej części Borderlands. Niecałe 2 tygodnie później poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących produkcji. Po pierwsze, potwierdziły się platformy, na których dostępne ma być Borderlands 3 - będzie to PS4, Xbox One oraz PC. W tym ostatnim wypadku gra zostanie wydana tylko w sklepie Epic Game Store. Tym samym, gra dołącza do coraz dłuższej listy tytułów ekskluzywnych dla platformy. Wśród nich znalazły się: The Division 2, Metro: ExodusHeavy Rain i Beyond: Two Souls.

Sama gra będzie dokładnie tym, czego mogliśmy się spodziewać po Gearbox Software. Zatrważająca liczba broni, pojazdów i możliwości uśmiercania przeciwników. W nowej części Borderlands znajdą się również 4 nowe postacie, mające nowe umiejętności. Gearbox obiecuje też możliwość eksploracji zupełnie nowych światów - do tej pory gracze musieli się ograniczyć do planety Pandora.

Wiemy również, jak będzie wyglądać okładka gry. No, subtelna nie jest.

Bez tytułu

Oficjalna data premiery nowego Borderlands 3 to 13 września 2019 roku.

Czekacie na nowe Borderlands?

Marcin Czajkowski