"Boże ciało" walczy o Nagrodę Europejskich Uniwersytetów

30.09.2020 13:25
Boże ciało|undefined Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Film "Boże ciało" Jana Komasy powalczy o kolejną prestiżową nagrodę. Tym razem produkcja ma szansę na Nagrodę Europejskich Uniwersytetów.

"Boże ciało" to bardzo głośny film Jana Komasy opowiadający historię o młodym chłopaku, który został warunkowo zwolniony z poprawczaka. Miał wyjechać na drugi koniec Polski i zacząć tam pracę w stolarni, jednak woli zostać duchownym. Zaczyna udawać księdza i angażuje się w życie wsi, w której mieszka.

"Boże ciało" walczy o Nagrodę Europejskich Uniwersytetów

Produkcja zebrała wiele pozytywnych recenzji od krytyków oraz widzów. Oglądający docenili klimat filmu przepełniony emocjami, ludzkimi rozterkami oraz problemami z wzajemnym zrozumieniem i akceptacją. Obraz został nominowany do Oscarów w kategorii Najlepszy film międzynarodowy, otrzymał Nagrodę Specjalną MFF w Wenecji oraz 11 Orłów i 9 Złotych Lwów.

Przeczytaj także

Jednak to nie koniec sukcesów filmu Komasy. Europejska Akademia Filmowa nominowała "Boże ciało" do nagrody za Najlepszy europejski film roku według uniwersytetów (EUFA).

Jak czytamy na portalu filmweb.pl, laureatów poznamy dwa dni przed ceremonią wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. "Boże ciało" będzie konkurowało z czterema innymi produkcjami. O nagrodę walczą też filmy: "Na rauszu", "Berlin Alexanderplatz", "Saudi Runway" oraz "Slalom".

O tym, kto otrzyma wyróżnienie zdecydują studenci z 25 uniwersytetów z 25 krajów.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.