Pogoda
04.08.2020 14:33

Bracia udusili się przez pietruszkę w piwnicy. Weszli tam i już nie wrócili

Tragedia w Jakubowicach w województwie świętokrzyskim. Dwaj bracia zmarli po wejściu do piwnicy, gdzie przechowywali warzywa.

Piwnica
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Rodzina z Jakubowic przerobiła swoją piwnicę na przechowalnię warzyw. Magazyn znajdował się pod poziomem ziemi i trzymano w nim głównie pietruszkę. Niestety warzywo przyczyniło się do ogromnej rodzinnej tragedii.

Bracia udusili się przez pietruszkę

Pewnego dnia pod dom 52-letniej kobiety mieszkającej z dwoma dorosłymi synami podjechał dostawca gazu. Mieszkanka Jakubowic była przekonana, że jej dzieci przebywają na podwórku i wkrótce się pojawią, niestety tak się nie stało. Kobieta zaczęła szukać synów i zajrzała w tym celu do magazynu. Zobaczyła, że oboje leżą tam na ziemi bez ruchu i oznak życia.

Plaża
Plaża
Przeczytaj także Polak uratował topiące się dzieci w Holandii. Sam nie przeżył

Pani Maria szybko wezwała pomoc, jednak sama również chciała uratować dzieci. Kiedy zeszła do piwnicy, sama również straciła przytomność. Jak się potem okazało, w magazynie niemalże nie było tlenu.

Na miejsce przybyli strażacy, którzy ewakuowali z magazynu całą trójkę. Jak przekazał TVN 24 kpt. Mateusz Tarka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie, natychmiast podjęto próbę reanimacyjną, jednak 27-latka i 30-latka nie udało się uratować.

Jak mówią strażacy, tragedii winny był deficyt tlenu. Jego poziom w magazynie wynosił zaledwie półtora procenta. Żeby człowiek mógł oddychać swobodnie, w powietrzu musi być około 21 procent tlenu.

Jak cytuje kpt. Tarkę TVN 24:

"

Zagłębienia terenu charakteryzują się niedoborem tlenu, im są położone niżej, tego tlenu jest mniej. Również gromadzone warzywa mogą pobierać tlen i doprowadzić do takiej sytuacji. "

Pijany spowodował wypadek. Stwierdził, że zasnął w trakcie jazdy, a wódki napił się "na uspokojenie"
Pijany spowodował wypadek. Stwierdził, że zasnął w trakcie jazdy, a wódki napił się "na uspokojenie"
Przeczytaj także Pijany spowodował wypadek. Stwierdził, że zasnął w trakcie jazdy, a wódki napił się "na uspokojenie"
Joanna Chojnacka