Pogoda
02.08.2018 15:01

Bramkarz udzielał wywiadu w trakcie gry. Z boiska łączył się z komentatorami

Czegoś takiego jeszcze nie było – sprawozdawcy w czasie meczu łączyli się na bieżąco z grającym na boisku zawodnikiem. Czy już niedługo będziemy mogli podsłuchiwać sportowców na placu gry?

Bramkarz udzielał wywiadu w trakcie gry. Z boiska łączył się z komentatorami
foto: Revierfoto/face to face/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Niecodzienny eksperyment przeprowadzono w czasie meczu towarzyskiego między drużyną MLS All-Stars (najlepszych zawodników amerykańskiej ligi piłkarskiej) a Juventusem z Turynu, rozegranego w Atlancie 1 sierpnia 2018.

Realizatorzy transmisji dla stacji ESPN przymocowali bramkarzowi MLS All-Stars, Bradowi Guzanowi do piłkarskiej koszulki mikrofon. Co więcej, zawodnik do ucha włożył słuchawkę, dzięki czemu mógł porozumiewać się z komentatorami ESPN w trakcie gry. W efekcie przeprowadzono pierwszy w historii wywiad z piłkarzem, grającym na boisku!

Zobaczcie sami, jak wyglądała rozmowa Guzana ze sprawozdawcami.

Bramkarz musiał dzielić swoją uwagę między wywiadem a grą w pierwszej połowie spotkania. W tym czasie puścił jedną bramkę, którą zdobył Andrea Favilli. Guzana kilkukrotnie poniosły boiskowe emocje - krzyczał do mikrofonu, za co później… przeprosił widzów.

Mecz MLS All-Stars-Juventus po regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 1:1. W rzutach karnych Włosi zwyciężyli 5:3. Bramki „Starej Damy” bronił reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny.

Bramkarz komentował mecz, w którym grał

To nie pierwszy raz, gdy uczestnik meczu łączył się ze studiem telewizyjnym. W 2017, podczas meczu MLS All-Stars z Realem Madryt, miniaturową kamerę miał przymocowaną do stroju sędzia. Tym razem stacja ESPN poszła krok dalej.

Czy będzie to przełom w transmisjach sportowych? Wyobraźcie sobie Cristiano Ronaldo, udzielającego wywiadu w trakcie wykonywania rzutu karnego albo Kamila Stocha komentującego na bieżąco skok w konkursie olimpijskim… Z pewnością przekaz telewizyjny zyskałby na atrakcyjności, ale czy wyszłoby to na dobre samym zawodnikom?

Maciej Koprowicz
Tagi: TV