Brat Harveya Weinsteina również oskarżony o molestowanie seksualne kobiet

Sergiusz Kurczuk
18.10.2017 10:24
Brat Harveya Weinsteina również oskarżony o molestowanie seksualne kobiet Fot. East News/CHRIS PIZZELLO

Okazuje się, że nie tyko Harvey Weinstein, ale również jego brat Bob został oskarżony o molestowanie. Serialowa producentka postanowiła przerwać milczenie i opowiedziała swoją historię. 

Cały świat żyje aferą z Harveyem Weinsteinem, który został oskarżony przez wiele kobiet, w tym znane aktorki, o molestowanie seksualne, a nawet gwałt. Internet zapełnił się hasztagami #meToo oraz #jaTez, dzięki którym kobiety z całego świata pokazują skalę seksizmu we współczesnym świecie. Weinstein jest znanym producentem filmowym, a jego firma The Weinstein Company stworzyła wiele cenionych filmów. Rada nadzorcza firmy podjęła już kroki w sprawie Weinsteina, i zwolniła go, mimo że był jej współzałożycielem oraz prezesem. Być może niebawem podobny los czeka Boba Weinsteina, młodszego brata oskarżonego producenta, który obecnie jest prezesem firmy. Mężczyzna został oskarżony o czyny o tym samym charakterze, których dopuścił się jego brat. 

Jak donosi Variety, producentka wykonawcza niedawno skasowanego po jednym sezonie serialu „Mgła” Amanda Segel, oskarżyła Boba Weinsteina o molestowanie seksualne. Segel podzieliła się swoją historią na łamach Variety. W 2016 roku młodszy z braci Weinsteinów zaprosił ją na kolację biznesową. Jednak szybko okazało się, że spotkanie miało zupełnie inny charakter. 

Według Segel, podczas kolacji Weinstein zadawał jej wysoce poufałe pytania i składał niemoralne propozycje. Chciał wiedzieć, ile ma lat, ponieważ powiedział, że nie będzie się umawiać z kobietą młodszą od jego córki. Oznajmił Segel, że zostaje w Beverly Hills Hotel, ponieważ w jego domu w Los Angeles przebywa obecnie córka. 

W połowie spotkania Weinstein zapytał Segel, czy odwiezie go do hotelu, bo chciałby odprawić swojego kierowcę na noc. Segel zgodziła się. Kiedy zawiozła go do hotelu na Sunset Boulevard zapytał, czy pójdzie z nim do jego pokoju. Odmówiła. 

Opis działania Boba Weinsteina przedstawiony przez Amandę Segel bardzo przypomina postępowanie jego starszego brata, który w podobny sposób nagabywał rzesze kobiet. Oczywiście młodszy Weinstein zaprzecza, że taka sytuacja miała miejsce. Już zapowiedział, że zastosuje kroki prawne. Jako swojego przedstawiciela zatrudnił słynnego prawnika Berta Fieldsa. Adwokat stwierdził, że historia zamieszczona w Variety jest pełna fałszywych informacji, które mają na celu wprowadzać w błąd. Podobno jego klient ma e-maile, które stanowią dowód na to, że Segel mówi nieprawdę.

Na razie przeciwko Bobowi Weinsteinowi pojawił się pojedynczy głos. Być może historia Amandy Segel spowoduje zjawisko podobne, jak w przypadku jego starszego brata i za chwilę usłyszymy o innych ofiarach Boba Weinsteina. W końcu niektóre z kobiet molestowanych przez Harveya Weinsteina nie odważyło się wyznać prawdy na temat słynnego hollywoodzkiego producenta przez kilkadziesiąt lat. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.