Brat Pablo Escobara oskarża Elona Muska o kradzież pomysłu. Chce 100 mln dolarów odszkodowania

Michał Tomaszkiewicz
15.07.2019 12:48
Brat Pablo Escobara oskarża Elona Muska o kradzież pomysłu. Chce 100 mln dolarów odszkodowania Fot. materiały prasowe Escobar Inc.

Roberto Escobar, brat słynnego kolumbijskiego barona narkotykowego, grozi Elonowi Muskowi pozwem za kradzież pomysłu i niewywiązanie się z umowy biznesowej. Równocześnie wprowadza do sprzedaży „miotacz płomieni” niemal identyczny z modelem oferowanym przez Boring Company.

Elon Musk to człowiek honoru. Gdy ogłosił, że skasuje facebookowy profil Tesli i SpaceX po aferze Cambridge analytica, słowa dotrzymał.

Tak samo było z deklaracją wprowadzenia do sprzedaży miotacza ognia. Gdy fani spełnili stawiany im warunek, do sprzedaży rzeczywiście trafiły wyceniane na 500 dolarów urządzenia, z przyczyn prawnych nazywanych oficjalnie „Not a Flamethrower”

Przeczytaj także

Taki zabieg miał pozwolić na międzynarodową wysyłkę gadżetu, jako że służby celne nie miały zamiaru przepuszczać przez granice urządzeń nazywanych miotaczem płomieni. Fortel się udał.

Gdy wydawało się, że świat zapomniał już o gadżecie Boring Company, pojawiły się roszczenia brata Pablo Escobara, barona narkotykowego znanego z serialu „Narcos”. Roberto Escobar twierdzi, że Elon Musk ukradł jego pomysł, a zmiana nazwy to trik pozwalający wykpić się miliarderowi z płacenia obiecanej części zysków ze sprzedaży miotacza płomieni.

Roberto Escobar chce od Elona Muska 100 mln dolarów za kradzież pomysłu na miotacz płomieni

Escobar utrzymuje, że to on jest pomysłodawcą zabawkowego miotacza ognia. Brat szefa narkotykowego kartelu miał o nim opowiadać, żartując że służy do palenia pieniędzy. Rozmowa skończyła się na śmiechach, ale niedługo potem Boring Company miało pokazać swój Not a Flamethrower.

Rodzina Escobarów ma rozważać w związku z tym wejście na drogę prawną. Roberto informuje, że według umowy Elon Musk miał przekazywać mu 20% zysku ze sprzedaży miotacza płomieni. Ponieważ do tego nie doszło, chce żądać 100 mln dolarów odszkodowania. Chętnie przyjmie je w akcjach Tesli.

Boring Company wyprodukowało 20 000 miotaczy płomieni. Not a Flamethrower sprzedawany był za 500 dolarów, przyniosły więc łącznie 10 mln USD przychodu.

Roberto Escobar pochwalił się przy tym wprowadzeniem do sprzedaży własnej wersji zabawki, wyglądającej do złudzenia podobnie jak konstrukcja Boring Company. Można go zobaczyć w działaniu na poniższym filmiku.

Na zarzuty Escobara Elon Musk odpowiedział bardzo zwięźle:

Miotacz płomieni produkowany przez Escobar Inc sprzedawany jest za 249 dolarów. To połowa kwoty, jaką trzeba było wydać na Not a Flamethrower.

Roberto Escobar groził już pozwaniem Netfliksa za bezprawne użycie jego postaci w serialu „Narcos”.

Zobacz także: Netflix na celowniku brata Pablo Escobara. Serial zniknie z platformy? 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.