Pogoda
18.11.2019 09:56

"Breaking Bad": Prawdziwy Heisenberg aresztowany. Policja zatrzymała dwóch profesorów akademickich za produkcję metamfetaminy

Policja rozbiła laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę, prowadzone przez dwóch wykładowców akademickich. Jeden z nich miał pseudonim Heisenberg - zupełnie jak bohater serialu "Breaking Bad".

Breaking Bad
foto: materiały promocyjne

W 2008 roku zadebiutował serial "Breaking Bad" - produkcja opowiadająca o zdesperowanym nauczycielu chemii, który postanowił postawić wszystko na jedną kartę i zajął się produkcją narkotyków. Walter White, w którego wcielał się Bryan Cranston znany był również jako Heisenberg, tak samo, jak jeden z profesorów akademickich z Arkansas, który produkował metamfetaminę.

"Breaking Bad" - prawdziwy Heisenberg aresztowany za produkcję narkotyków

Jak podaje Deadline, 15 listopada 2019 roku policja z hrabstwa Clark County w stanie Arkansas zatrzymała Bradleya Allena Rowlanda oraz Terry'ego Batemana. Obaj pracują jako wykładowcy chemii na Henderson State University w mieście Arkadelphia. Zostali oskarżeni o produkcję metamfetaminy oraz używanie sprzętu do wytwarzania narkotyków.

dzik
dzik
Przeczytaj także Dziki wciągnęły kokainę o wartości 80 tysięcy złotych

Laboratorium do tworzenia metamfetaminy odkryto w uniwersyteckiej pracowni, która została zamknięta 8 października 2019 roku z powodu odoru. Paskudny zapach uniemożliwiał korzystanie z sali. Wezwano specjalistów, którzy za zadanie mieli usunąć zanieczyszczenie. Praca trwała do 29 października i w jej wyniku odkryto przyczynę smrodu - chlorek benzylu - substancję, którą wykorzystuje się między innymi, by wytworzyć metamfetaminę.

Foto: kadr z wideo "Droga do El Camino. El Camino: Film „Breaking Bad” – za kulisami
Foto: kadr z wideo "Droga do El Camino. El Camino: Film „Breaking Bad” – za kulisami
Przeczytaj także Jak powstawał film "El Camino"? Netflix opublikował zakulisowe wideo

Obaj pracownicy 11 listopada zostali zawieszeni w swoich obowiązkach. Na razie nie wyznaczono im daty procesu sądowego. Rowland został nazwany przez uczelnianą gazetę Heisenbergiem. W ten sposób nawiązano do bohatera "Breaking Bad". Co ciekawe oskarżony wykładowca w jednym z wywiadów przyznał, że lubi serial, ponieważ popularyzuje chemię wśród studentów.

policja narkotyki
policja narkotyki
Przeczytaj także Policja ostrzega: nie dajcie się oszukać dilerom. Przynieście narkotyki do nas, zważymy czy nie dostaliście za mało

Zobacz też: TOP 10: Najlepsze odcinki z serialu Breaking Bad

Tagi: News Breaking Bad