"Breaking Bad": Prawdziwy Heisenberg aresztowany. Policja zatrzymała dwóch profesorów akademickich za produkcję metamfetaminy

18.11.2019 09:56
Breaking Bad|undefined Fot. materiały promocyjne

Policja rozbiła laboratorium, w którym produkowano metamfetaminę, prowadzone przez dwóch wykładowców akademickich. Jeden z nich miał pseudonim Heisenberg - zupełnie jak bohater serialu "Breaking Bad".

W 2008 roku zadebiutował serial "Breaking Bad" - produkcja opowiadająca o zdesperowanym nauczycielu chemii, który postanowił postawić wszystko na jedną kartę i zajął się produkcją narkotyków. Walter White, w którego wcielał się Bryan Cranston znany był również jako Heisenberg, tak samo, jak jeden z profesorów akademickich z Arkansas, który produkował metamfetaminę.

"Breaking Bad" - prawdziwy Heisenberg aresztowany za produkcję narkotyków

Jak podaje Deadline, 15 listopada 2019 roku policja z hrabstwa Clark County w stanie Arkansas zatrzymała Bradleya Allena Rowlanda oraz Terry'ego Batemana. Obaj pracują jako wykładowcy chemii na Henderson State University w mieście Arkadelphia. Zostali oskarżeni o produkcję metamfetaminy oraz używanie sprzętu do wytwarzania narkotyków.

Przeczytaj także

Laboratorium do tworzenia metamfetaminy odkryto w uniwersyteckiej pracowni, która została zamknięta 8 października 2019 roku z powodu odoru. Paskudny zapach uniemożliwiał korzystanie z sali. Wezwano specjalistów, którzy za zadanie mieli usunąć zanieczyszczenie. Praca trwała do 29 października i w jej wyniku odkryto przyczynę smrodu - chlorek benzylu - substancję, którą wykorzystuje się między innymi, by wytworzyć metamfetaminę.

Przeczytaj także

Obaj pracownicy 11 listopada zostali zawieszeni w swoich obowiązkach. Na razie nie wyznaczono im daty procesu sądowego. Rowland został nazwany przez uczelnianą gazetę Heisenbergiem. W ten sposób nawiązano do bohatera "Breaking Bad". Co ciekawe oskarżony wykładowca w jednym z wywiadów przyznał, że lubi serial, ponieważ popularyzuje chemię wśród studentów.

Przeczytaj także

Zobacz też: TOP 10: Najlepsze odcinki z serialu Breaking Bad

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.