Bruce Campbell ponownie jako Ash Williams w zwiastunie Evil Dead: The Game

14.12.2020 10:37
Martwe zło - Bruce Campbell jako Ash Williams - kadr z filmu Armia ciemności Fot. Album Online/East News

Chociaż Bruce Campbell skończył z rolą Asha Williamsa w kinie i telewizji, wcielił się w bohatera na potrzeby gry  Evil Dead: The Game. Do sieci trafił zwiastun nadchodzącego tytułu.

Podczas The Game Awards 2020 nie tylko wręczono nagrody dla najlepszych gier wideo, ale również zaprezentowano nadchodzące nowości. Jedną z nich będzie nowa odsłona cyfrowej adaptacji kultowego horroru "Martwe zło". W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun tytułu. W roli głównej niezastąpiony Bruce Campbell.

Evil Dead: The Game - Bruce Campbell ponownie jako Ash w zwiastunie gry

Po zakończeniu serialu "Ash kontra martwe zło" Bruce Campbell pożegnał się ze swoją ikoniczną postacią, zapowiadając, że już nigdy nie będzie biegał za nieumarłymi stworami z piłą mechaniczną zamiast ręki. Cóż, wygląda na to, że trochę się mylił.

Polecamy

Co prawda aktor nie planuje wcielać się ponownie w postać przed kamerami i co do tego raczej nie ma złudzeń. Żyjemy jednak w XXI wieku - czasach kiedy dziedzina gier wideo weszła na zupełnie nowy poziom. I to właśnie w tym medium Campbell powróci jako Ash, by znowu mordować hordy Deadite'ów. Zresztą przekonajcie się sami, oglądając pierwszy zwiastun gry Evil Dead: The Game.

W grze powróci nie tylko dubbingowany przez Campbella Ash, ale również inne postacie, lokacje, przedmioty oraz słynny pojazd głównego bohatera - Oldsmobile Delta 88, znane z uniwersum "Martwego zła".

Polecamy

Campbell skomentował swój udział w grze w oficjalnym oświadczeniu.

Jestem podekscytowany, że jeszcze raz przypinam sobie piłę łańcuchową. Boss Team i Saber Interactive planują wielki, wciągający tytuł, więc wiedziałem, że muszę wrócić. Będziecie mogli wejść w moje buty i skopać d*pę Deadite'ów!

Powyższe słowa idealnie obrazują to, co będziemy mogli robić, grając w Evil Dead: The Game.

Polecamy

Evil Dead: The Game - o czym jest gra?

Najnowszy tytuł będący adaptacją "Martwego zła" złoży hołd całej serii horrorów Sama Raimiego. Fani powinni być zadowoleni. Evil Dead: The Game to tytuł multiplayer, w którym główną rolę będzie grał tryb kooperacyjny, ale pojawi się też opcja gry gracz kontra gracz. Rozgrywka będzie więc podzielona na mecze, składające się z rund. W każdej rundzie drużyna złożona z czterech bohaterów będzie starała się pokonać zastępy zła. Tymczasem przeciwnicy, wcielający się w przedstawicieli demona Kandariana, muszą utrudnić zadanie postaciom stojącym po stronie dobra.

Polecamy

W zwiastunie pojawiło się kilka smaczków dla fanów serii, między innymi słynna chata w lesie znana z dwóch pierwszych części filmu i serialu "Ash kontra martwe zło". Widzimy też mroczną księgę Necromonicon oraz przerażającą głowę jelenia. Z zapowiedzi wynika, że jednym z grywalnych bohaterów będzie nawet rycerz z "Armii ciemności".

Polecamy

Evil Dead: The Game wpisuje się więc w pewnym sensie w inną serię horrorów przeniesioną na język gier wideo - wydany w 2017 roku tytuł Friday the 13th: The Game. Zapowiada się więc na to, że najbliższe miesiące fani multiplayerów spędzą pod znakiem "Martwego zła".

Polecamy

Evil Dead: The Game - kiedy premiera?

Gra Evil Dead: The Game trafi do sprzedaży w 2021 roku. Na razie nie zapowiedziano dokładnej daty premiery. Tytuł będzie dostępny na platformach PC, Xbox One, Xbox X/S, PS4, PS5 oraz Nintendo Switch.

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.