Brytyjski wokalista poparł protesty Polaków. "Zapoznajcie się ze sprawą, walczmy z tym wszyscy"

25.10.2020 10:21
Brytyjski wokalista poparł protesty Polaków. "Zapoznajcie się ze sprawą, walczmy z tym wszyscy" Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Yungblud poparł protesty, które właśnie odbywają się w Polsce. Wokalista zadeklarował solidarność z kobietami i jasno wyraził swoje zdanie na temat aborcji.

Yungblud to młody brytyjski wokalista, który tworzy muzykę w różnych stylach. Jego dziadek występował z T. Rexem w latach siedemdziesiątych, co mogło mieć wpływ na rockową duszę chłopaka. Chociaż nagrywa numery zarówno hip-hopowe, jak i punkowe, znajdziecie w jego twórczości też sporo alternatywnego rocka czy współpracę z Bring Me The Horizon.

Yungblud poparł protesty Polaków

Muzyk najwyraźniej śledzi doniesienia ze świata, ponieważ zabrał głos w sprawie trwających protestów w Polsce. W naszym kraju od kilku dni ulice wielu miast są pełne protestujących przeciwko ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. W Polsce nie będzie można już usuwać ciąży ze względu na wady płodu. Oznacza to, że nasze, już i tak bardzo restrykcyjne prawo w tej kwestii, jeszcze się zaostrzy.

Brytyjski wokalista o protestach w Polsce

Yungblud opublikował na swoim Twitterze stanowisko w sprawie, które od kilku dni nie schodzi z ust Polaków. Muzyk wsparł kobiety i podkreślił, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest niesłuszna.

Przeczytaj także

Wokalista zachęcił również wszystkich swoich obserwujących do zapoznania się ze sprawą i pomocy w walce.

Polsko, jest mi bardzo przykro. Jestem z Wami. Wybór dotyczący aborcji powinien być Waszym prawem, samodzielną decyzją, w końcu to prawo człowieka! Proszę wszystkich o zapoznanie się z tym, co aktualnie dzieje się w Polsce. Rozpowszechniajcie tę wiedzę, gdzie się da, żebyśmy w ten sposób mogli z tym walczyć.

Yungblud jest znany ze swojej otwartości na tematy związane z seksem i seksualnością. Muzyk podkreśla, że nie powinny być one wstydliwe, a wręcz celebrowane.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.