Bugatti Chiron zadebiutuje w Genewie w 2016

01.12.2015 14:39
Bugatti Chiron zadebiutuje w Genewie w 2016 Fot. materiały prasowe

Francuska marka będąca własnością grupy Volkswagena, czyli Bugatti, oficjalnie potwierdziła, że ich najnowszy model będzie nosić nazwę Chiron. Jego światowy debiut przewidziany jest na najbliższe targi motoryzacyjne w Genewie.

Najbardziej zdumiewającą wiadomością jest to, że samochód nie został jeszcze oficjalnie pokazany nawet na zdjęciach, a już ponad 100 osób zamówiło to auto w przedsprzedaży! Nazwa Chiron pochodzi zaś od Louisa Chirona, osoby która zapisała się na kartach historii Bugatti, wielokrotnie odnosząc pod szyldem tej marki sukcesy w wyścigach w latach 20. i 30. XX wieku.

Obecnie ten hipersportowy pojazd jest w ostatniej fazie testów – producenci dokonują finalnych szlifów. Według zapewnień przedstawicielstwa francuskiej marki, Chiron ma być znacząco lepszy pod każdym od Veyrona, którego zresztą zastępuje. Stylistycznie wzorowany jest zarówno na swoim poprzedniku, jak i na koncepcyjnym modelu Vision GT Concept.

Dane techniczne są trzymane w tajemnicy. Według nieoficjalnych informacji, nowe Bugatti ma być napędzane tandemem złożonym z potężnej 8-litrowej, poczwórnie doładowanej jednostki W16 i silnika elektrycznego. Łączna moc układu ma oscylować wokół 1500 KM i 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafi na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni DSG o siedmiu przełożeniach.

Pierwsze 100 km/h auto ma osiągać już po 2,3 s i rozpędzać się do około 460 km/h. Co za tym idzie – prawdopodobne jest, że prędkościomierz zostanie wyskalowany do 500 km/h.

Niepotwierdzone są także informacje o tym, że najnowszy hipersportowy pojazd będzie kosztować 2 200 000 euro, czyli około 9 400 000 zł, a docelowo ma być wyprodukowanych jedynie 500 sztuk. Niektóre z nich mogą powstać nawet w wersji Targa.

Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.