Pogoda
01.12.2015 14:39

Bugatti Chiron zadebiutuje w Genewie w 2016

Francuska marka będąca własnością grupy Volkswagena, czyli Bugatti, oficjalnie potwierdziła, że ich najnowszy model będzie nosić nazwę Chiron. Jego światowy debiut przewidziany jest na najbliższe targi motoryzacyjne w Genewie.

Bugatti Chiron zadebiutuje w Genewie w 2016
foto: materiały prasowe

Najbardziej zdumiewającą wiadomością jest to, że samochód nie został jeszcze oficjalnie pokazany nawet na zdjęciach, a już ponad 100 osób zamówiło to auto w przedsprzedaży! Nazwa Chiron pochodzi zaś od Louisa Chirona, osoby która zapisała się na kartach historii Bugatti, wielokrotnie odnosząc pod szyldem tej marki sukcesy w wyścigach w latach 20. i 30. XX wieku.

Obecnie ten hipersportowy pojazd jest w ostatniej fazie testów – producenci dokonują finalnych szlifów. Według zapewnień przedstawicielstwa francuskiej marki, Chiron ma być znacząco lepszy pod każdym od Veyrona, którego zresztą zastępuje. Stylistycznie wzorowany jest zarówno na swoim poprzedniku, jak i na koncepcyjnym modelu Vision GT Concept.

Dane techniczne są trzymane w tajemnicy. Według nieoficjalnych informacji, nowe Bugatti ma być napędzane tandemem złożonym z potężnej 8-litrowej, poczwórnie doładowanej jednostki W16 i silnika elektrycznego. Łączna moc układu ma oscylować wokół 1500 KM i 1500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafi na obie osie za pośrednictwem dwusprzęgłowej przekładni DSG o siedmiu przełożeniach.

Pierwsze 100 km/h auto ma osiągać już po 2,3 s i rozpędzać się do około 460 km/h. Co za tym idzie – prawdopodobne jest, że prędkościomierz zostanie wyskalowany do 500 km/h.

Niepotwierdzone są także informacje o tym, że najnowszy hipersportowy pojazd będzie kosztować 2 200 000 euro, czyli około 9 400 000 zł, a docelowo ma być wyprodukowanych jedynie 500 sztuk. Niektóre z nich mogą powstać nawet w wersji Targa.

Tagi: News Bugatti