Były menadżer Stana Lee został aresztowany za znęcanie się nad starszymi osobami

Karolina Woźniak
27.05.2019 13:44
Były menadżer Stana Lee został aresztowany za znęcanie się nad starszymi osobami Fot. : kadr z wideo

Czy twórca komiksów Marvela był jedną z ofiar Keya Morgana? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

Stan Lee jest twórcą komiksów o superbohaterach. Gdyby nie on, nie mielibyśmy filmów o Avengers, Spider-Manie czy X-Menach. W 1961 roku scenarzysta, producent i pisarz komiksów powołał do życia Marvel Comics. Lee odszedł w listopadzie 2018 roku w wieku 95 lat. Od pewnego czasu wokół twórcy krążyły legendy, z których miało wynikać, że może być ofiarą przemocy. Teraz okazuje się, że koszmar stał się prawdą.

Były menadżer Stana Lee oskarżony o przemoc wobec starszych osób

Keya Morgan był menadżerem Stana Lee. Jak podaje CNN, mężczyzna został aresztowany pod zarzutem "znęcania się nad osobami starszymi" i okazuje się, że oskarżenie dotyczy minimum pięciu osób. W gronie pokrzywdzonych znalazł się niestety Stan Lee. Menadżer miał bowiem więzić ofiary, powodować szkody psychiczne i okradać je. Ponadto przypuszcza się, że Keya dokonywał defraudacji i fałszerstw.

Przeczytaj także

Wszystko miało się bowiem zacząć po śmierci żony twórcy komiksów Marvela w 2017 roku. Jeszcze w 2018 roku było głośno o tym, że adwokat Lee oskarżył Morgana o kradzież i defraudację dzieł sztuki i gotówki w wysokości 5 milionów dolarów. Ponadto zarzucano mu izolowanie scenarzysty od rodziny. Sąd wydał zakaz zbliżania się Keya do producenta.

W 2018 roku Morgan organizował spotkania Stana z fanami i eventy, na których twórca miał rozdawać autografy. Były menadżer pobierał za to opłaty, których później nie przekazywał Lee. W ten sposób zyskał prawdopodobnie 260 tysięcy dolarów.

Zobacz także: Stan Lee nie żyje. Miał 95 lat

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.