Pogoda
08.07.2020 13:14

CD-Action uratowane. Możesz stać się współwłaścicielem kultowego tytułu

Mało brakowało, żeby dla polskich graczy skończyła się pewna epoka: CD-Action, jedno z największych i najdłużej wydawanych czasopism o grach, ogłosiło zakończenie działalności. Tytuł zyskał jednak nowego właściciela oraz drugie życie.

CD-Action
foto: materiały prasowe Fantasy Expo

CD-Action zdobył popularność dość niezwykłym jak na swoje czasy pomysłem: do każdego numeru dodawane były pełne wersje gier, nierzadko sporych hitów. Dzięki temu rzesze graczy w Polsce może pochwalić się prawdziwym stosem oryginalnych tytułów, których przez lata działania uzbierały się setki.

Podobna taktyka przyciągania użytkowników prowadzona jest z powodzeniem przez Epic Games Store, który dzięki rozdawanym co tydzień prezentów zdołał nieźle namieszać w rozkładzie sił na synku cyfrowych kopii gier.

Epic Games Store
Epic Games Store
Przeczytaj także 50 darmowych gier od Epic Games Store. Sklep przedłuża akcję rozdawania prezentów o rok

Wszystko co dobre musi się jednak skończyć, a tak przynajmniej wynikało z informacji o wręczeniu wypowiedzeń osobom tworzącym czasopismo. Po tygodniach niepewności fanom CD-Action została przedstawiona dobra nowina: pismo będzie ukazywać się dalej, jako że zyskało nowego właściciela.

CD-Action nie zniknie z rynku. Nowym właściciele Fantasy Expo

Fantasy Expo to organizacja bardzo dobrze znana miłośnikom esportu, zarówno z transmisji z dużych turniejów, jak i organizowania własnych rozrywek.

"

Co dalej? Przede wszystkim nie musicie obawiać się o papierowy magazyn – będzie ukazywać się zgodnie z harmonogramem, a za tworzenie go odpowiedzialna będzie dobrze wam znana ekipa. Każdemu jednak, kto wie, czym na co dzień zajmuje się Fantasyexpo, do głowy przychodzi jeszcze jedna oczywista korzyść z takiej współpracy. "

O jakiej korzyści mówi komunikat? Chodzi o odświeżenie witryny czasopisma, która zatrzymała się wyglądem i funkcjonalnością w starych dobrych czasach.

Fantasy Expo zapowiedziało, że każdy będzie mógł stać się inwestorem i tym samym współwłaścicielem CD-Action. Szczegóły oferty mają być podane wkrótce.

Zobacz także: Żegnamy kolejne zasłużone czasopismo komputerowe - było z nami od 1992 roku 

Które pismo o grach było najlepsze?