CD Projekt RED dementuje: nie będzie trzech Cyberpunków

Michał Tomaszkiewicz
03.07.2019 14:37
Cyberpunk 2077|undefined Fot. materiały prasowe

Cyberpunk 2077 jest tylko jeden, a słowa Adama Kicińskiego o trzech projektach zostały błędnie zrozumiane. Takie oświadczenie wydał CD Projekt RED po pojawieniu się sensacyjnych wieści o trwaniu równoległych prac nad trzema grami w świecie Cyberpunka.

Szefowie grupy CD Projekt, Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz (prezes i wiceprezes zarządu), odpowiadali na pytania związane z relacjami inwestorskimi. Na podstawie ich słów wywnioskowano, że CDPR podchodzi do uniwersum Cyberpunka ze znacznie większym rozmachem, niż się spodziewano.

Ze słów oficjeli wynikało bowiem, że w CD Projekt RED pracuje obecnie pięć zespołów programistów, z czego trzy koncentrują się nad projektami „cyberpunkowymi”.

Przeczytaj także

Adam Kiciński ujął to takimi słowami:

Pracujemy nad trzema rzeczami „cyberpunkowymi”, nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad GWINTEM i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, trzy pracujące nad Cyberpunkiem.

Piotr Nielubowicz doprecyzował te informacje:

Nasz następny duży projekt będzie też w uniwersum „cyberpunkowym”. Pracujemy już nad nim i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt.

Okazało się, że wypowiedzi szefów studia zostały źle zinterpretowane i że nie mówili oni wcale, że CDPR pracuje nad trzema różnymi grami w świecie Cyberpunka.

CD Projekt RED pracuje nad tylko jedną grą w świecie Cyberpunka

W oficjalnym oświadczeniu CD Projekt RED wytłumaczył, co dokładnie miał na myśli szef grupy mówiąc o trzech projektach cyberpunkowych.

Mamy obecnie pięć zespołów pracujących na kilkoma projektami, z których trzy skupiają się na tworzeniu Cyberpunka 2077. Zespoły CD Projekt RED Warszawa i Kraków zajmują się rozwijaniem głównej gry, studio we Wrocławiu, składające się z 40 specjalistów, zajmują się w badania i rozwój wykorzystywanej w grze technologii. Oddzielna grupa w Warszawie zajmuje się rozwijaniem GWINTA. Ostatni zespół to Spokko, który zajmuje się niezapowiedzianych jeszcze projektem mobilnym.

CD Projekt RED w sprawozdaniach dla inwestorów informuje, że pracuje nad dużą grą RPG, której premiera szykowana jest 2021 rok. Przed niefortunnie zrozumianą wypowiedzią Adama Kicińskiego spekulowało się, że może chodzić o tytuł umiejscowiony w świecie Wiedźmina.

Przeczytaj także

Po konferencji szybko pojawiły się domniemania, że może chodzić o kontynuację historii pokazanej w Cyberpunku 2077, lub też o pokazanie świata z zupełnie innej perspektywy, z innymi postaciami i bohaterami.

Studio Spokko zostało przejęte przez CD Projekt RED po zademonstrowaniu projektu, w którym Redzi dostrzegli duży potencjał.

Przeczytaj także

Wśród domysłów, jakie pojawiły się po anonsowaniu włączenia Spokko w struktury CDPR, znaleźć można było Wiedźmina GO (czyli polowanie na potwory w stylu Pokemon GO) i tytuł towarzyszącą Cyberpunkowi 2077, przedstawiającą na przykład minigrę w hakowanie.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 w przedsprzedaży. Ceny, data premiery, zawartość pudełek 

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.