Pogoda
13.07.2018 11:28

CD Projekt RED oficjalnie potwierdził – będzie nowy Wiedźmin

W środku intensywnych prac nad Cyberpunkiem 2077 szef grupy CD Projekt znalazł chwilę, żeby odpowiedzieć na pytanie zadawane przez graczy od czasu Wiedźmina 3 – tak, powstanie nowa gra z wiedźminem. I kontynuacja Cyberpunka.

Wiedźmin 4
foto: materiały prasowe

Deklaracja padła w rozmowie, jaką z Adamem Kicińskim przeprowadzić Parkiet – tytuł skoncentrowany na wiadomościach związanych z notowanymi na GPW spółkami, a do takich należy CDP.

Wiadomości podawane przez gazetę są pilnie śledzone przez inwestorów, którzy poszukują danych mogących podpowiedzieć im, które akcje kupować, bo można spodziewać się zwyżki kursu, a których się pozbywać, bo będą tylko tanieć.

W trakcie rozmów śledzonych przez inwestorów poruszane są nieco inne tematy, niż gdy pytaniami zasypują media związane z grami – inne jest także nastawienie do odpowiadania, gdyż wiadomość nie po myśli właścicieli akcji może odbić się obniżką wartości papierów i przełożyć nawet (w najbardziej drastycznych sytuacjach) do odwołania zarządu.

Dlatego też Adam Kiciński pozwolił sobie na szczerość w sprawie przyszłości gier w uniwersum wiedźmina:

"

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić. "

Wiedźmin 4 potwierdzony?

Czwarta gra RPG w świecie wiedźmina nie będzie się już zapewne koncentrować na Geralcie (chyba, że CDP zdecyduje się na stworzenie prequela, być może pokazującego bezpośrednio wydarzenia z powieści Sapkowskiego) – popularną pogłoską jest, że graczom przyjdzie kierować losami Ciri. Takie przekonanie mają nawet aktorzy, którzy podkładali głosy do gier. Nowa gra Wiedźmin będzie więc raczej przedstawiać przygody nowego wiedźmina.

Być może nawet CDP już pracuje nad czwartym RPG w uniwersum wiedźmina – informacje o tajemniczym dużym tytule pojawiają się w dorocznych sprawozdaniach finansowych.

To, że polskie studio wiąże duże nadzieje z wiedźminem, nie jest tajemnicą – widać to po karciance GWINT, którą CDP chce zawojować e-sportowe turnieje.

Adam Kiciński zdradził ponadto, że CDP chce specjalizować się w grach z dwóch franczyz – jedną z nich jest Wiedźmin, drugą zapewne Cyberpunk, a to oznacza, że zobaczymy kolejne części Cyberpunka 2077.

Co chcielibyście zobaczyć w czwartym RPG w świecie wiedźmina?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Andrzej Sapkowski