Pogoda
19.04.2019 13:06

CD Projekt RED pochwalił się klawiaturą do Wiedźmina 3

Skoro do bijatyk powstają specjalne kontrolery, dlaczego z podobnych dobrodziejstw nie mają korzystać fani gier RPG? CD Projekt RED pokazał na Twitterze klawiaturę stworzoną z myślą o grze w Wiedźmina 3.

klawiatura do Wiedźmina 3
foto: CD Projekt RED

Wiedźmin wiecznie żywy – od premiery trzeciej i ostatniej części sagi o Geralcie minęły już co prawda ponad 3 lata, ale fani wciąż żyją jego przygodami i znajdują nowe sposoby na cieszenie się Dzikim Gonem, tytułem uważanym za jedną z najlepszych gier wszech czasów.

Sława profesjonalnego zabójcy potworów została zauważona przez Google – w polskiej wersji Asystenta można usłyszeć Geralta odpowiadającego na pytania dotyczące serii gier. Mamy też dla Was tajną komendę, po której Wiedźmin wyrecytuje słynną fraszkę o Lambercie.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin trafił do Asystenta Google. Znamy sekretną komendę, po której deklamuje fraszkę o Lambercie

CD Projekt RED chętnie chwali się inicjatywami gracz – klawiatura do gry w Wiedźmina 3 jest właśnie taką konstrukcją, stworzoną przez Joscha Gorza. Studio pokazało na Twitterze zdjęcia gotowego urządzenia, zaprezentowało też, jak wyglądał proces jego tworzenia.

Pojawiają się specjalne kontrolery do Mortal Kombat 11
Pojawiają się specjalne kontrolery do Mortal Kombat 11
Przeczytaj także Pojawiają się specjalne kontrolery do Mortal Kombat 11

Klawiatura do Wiedźmina 3 stworzona przez fana

Jak można się przekonać, pod klawiszami kryje się całkiem skomplikowany projekt:

Klawiatura do Wiedźmina 3 została wyposażona tylko w klawisze przydatne podczas grania – każdy z nich został odpowiednio oznaczony. Skróty pozwalają na znacznie łatwiejsze i szybsze reagowanie na wydarzenia w grze – część pozwala na wywołanie akcji, część odpowiedzialna jest za obsługę programu, czyli na przykład wykonanie szybkiego zapisu.

Własny klawisz dostała między innymi Płotka – wierna zaraza towarzysząca Geraltowi w jego przygodach.

Zobacz także: >> Wiedźmin - Henry Cavill pokazał zdjęcie wiedźmińskich blizn Geralta <<

Klawiatura do Wiedźmina 3 jest projektem fanowskim, nie będzie więc raczej można jej kupić. Niech gracze nie tracą jednak nadziei – CD Projekt RED zapowiedział otworzenie sklepu z gadżetami z gier, być może więc trafi do niego stworzony przez Joscha Gorza sprzęt.

Przydałaby się Wam taka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Wiedźmin