CD Projekt RED przekazał WOŚP 4 mln zł na walkę z koronawirusem

25.03.2020 16:48
CD Projekt RED przekazał WOŚP 4 mln zł na walkę z koronawirusem Fot. materiały prasowe CD Projekt RED

Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka 2077 przekazali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy 4 miliony złotych na walkę z epidemią COVID-19. CD Projekt RED podkreślił, że do walki z koronawirusem potrzebni są profesjonaliści.

CD Projekt RED nie pozostał obojętny wobec sytuacji, jaka panuje w kraju i na świecie. Programiści tworzący Cyberpunka 2077 pracują z domu, żeby nie dawać koronawirusowi szans na przenoszenie się między ludźmi.

Twórcy Wiedźmina postanowili włączyć się do walki z epidemią zwracając się o pomoc do profesjonalistów, którzy na koronawirusie znają się jak Geralt na potworach. Wsparcie finansowe w wysokości 4 mln zł trafiło do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zadecyduje, na co wydać te środki.

Przeczytaj także

Na wysoką kwotę przekazaną przez CD Projekt RED składają się 2 mln zł ufundowane przez samą spółkę oraz kolejne 2 mln zł dorzuconą przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd studia.

Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

CD Projekt RED wspiera WOŚP w walce z koronawirusem. 4 mln zł od twórców Wiedźmina

CDPR o podjęciu współpracy z WOŚP poinformował w poście na Facebooku.

cdpr_wosp_4mln_02 Fot. foto: zrzut ekranu z Facebooka CD Projekt RED

Można w nim wyczytać, że studio zdaje sobie sprawę, że nie ma wiedzy niezbędnej do wybrania do zakupienia najbardziej niezbędnego sprzętu. Dlatego też, zamiast samemu wybierać między maskami, kombinezonami i innymi produktami, zdecydowano o przekazaniu środków Orkiestrze Jurka Owsiaka.

CD Projekt RED zaapelował też przy okazji do graczy, aby nie wychodzili z domu. Jednym z powodów może być wiosenna wyprzedaż na GOG, w której Wiedźmina 3 można kupić w rekordowo niskiej cenie. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć osoby, które posiadają przynajmniej dwie inne gry z wiedźmińskiego uniwersum.

Zobacz także: CD Projekt RED potwierdził, że wyjdą kolejne Wiedźminy 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.