Pogoda
28.02.2020 12:03

CD Projekt RED spełnił kolejne życzenie graczy. Jacek Rozenek dostępny na całym świecie

W polską grę grasz, niech mówią po polsku. Z takiego założenia wychodzi całkiem sporo fanów Wiedźmina 3, w którego od kilku miesięcy można grać zawsze i wszędzie dzięki premierze tytułu na Nintendo Switch. Nie we wszystkich krajach zapewniono jednak dostęp do Geralta granego przez Jacka Rozenka.

Jacek Rozenek
foto: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Polscy gracze tak bardzo pokochali Białego Wilka w interpretacji aktora, że mieli nadzieję usłyszeć Jacka Rozenka w polskiej wersji „Wiedźmina” Netfliksa.

Gigant VoD zdecydował się na puszczenie oka do polskiej publiczności na inny sposób: swojego głosu użyczył Michał Żebrowski, który wcielił się w Geralta w polskiej ekranizacji sagi stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego.

Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ TVP2
Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ TVP2
Przeczytaj także "Wiedźmin" - Michał Żebrowski powraca do roli Geralta!

Jak się okazało, Wiedźmin 3: Dziki Gon rzeczywiście wzbudza na całym świecie zainteresowanie polską kulturą. CD Projekt RED ze względu na ograniczenia dotyczące wielkości gry na Nintendo Switch nie zdecydowało się na udostępnienie polskiej wersji językowej jako jednej z podstawowych. Teraz, na wyraźne życzenie fanów, polskie studio naprawiło swoje faux pas.

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny po polsku na całym świecie. CD Projekt RED posłuchał fanów

Polska wersja językowa Wiedźmina 3: Dziki Gon z Jackiem Rozenkiem w roli głównej została udostępniona jako darmowe DLC dla wszystkich chętnych. Pliki zajmują łącznie 2,1 GB.

Do tej pory mogli się nią cieszyć głównie Polacy. Wiedźmin 3 na Switcha w zależności od kraju, w którym jest kupowany, oferowany jest z różnymi zestawami wersji językowych. Jako główna występuje zazwyczaj angielska.

Andrzej Sapkowski oficjalnie stwierdził, że „Wiedźmin” nie jest polski. Jak widać nie przeszkadza to grze w popularyzacji naszego języka na całym świecie.

Zobacz także: Sapkowski oficjalnie: „Wiedźmin” nie jest polski ani słowiański 

W jakim języku gracie w gry?

Tagi: Newsy Wiedźmin