Pogoda
01.07.2019 14:36

CD Projekt RED stworzy nowego Wiedźmina. Będzie można w niego zagrać tylko w Łodzi

CD Projekt RED pomoże w tworzeniu ekspozycji do Centrum Komiksów i Narracji Interaktywnej. Studio stworzy specjalną grę z Geraltem i Ciri, dzięki której można będzie poznać tajniki tworzenia gier. Ścieżka MiG ma się składać z 7 poziomów do rozegrania.

Geralt i Ciri
foto: materiały prasowe

Wiedźmina 3 na pewno nie trzeba ocalać od zapomnienia. O uznawanej przez wielu graczy za najlepszą grę w historii ciągle jest głośno. Dziki Gon, szczególnie w wersji GOTY ze wszystkimi wydanymi dodatkami, plasuje się nieustannie na szczycie list sprzedaży, szczególnie gdy pojawi się ciekawa wyprzedaż.

Trzecia część przygód Geralta jeszcze w 2019 roku trafi na konsolkę Nintendo Switch. Można już porównać, jak bardzo musiano zmienić grafikę, żeby Wiedźmin 3, gra wyciskająca wszystkie soki z procesorów i układów graficznych, mógł działać na sprzęcie trzymanym w ręce. Podobno mamy do czynienia z małym cudem technicznym.

Wiedźmin 3 na Switcha
Wiedźmin 3 na Switcha
Przeczytaj także Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4

CD Projekt RED koncentruje się teraz na pracach nad Cyberpunkiem 2077, od czasu do czasu daje jednak do zrozumienia, że nie zapomniał o świecie Wiedźmina. W bliżej nieokreślonej przyszłości ma się pojawić pełnoprawna gra z uniwersum, zanim to jednak nastąpi, będziemy mogli ponownie spotkać Geralta i Ciri w tytule stworzonym przez CDPR. Trzeba będzie tylko w tym celu pojechać do Łodzi.

CD Projekt RED tworzy grę z Geraltem i Ciri dla Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

Łódzkie EC1, prężnie działający ośrodek kulturalny na terenach byłej elektrowni, chętnie angażuje się w projekty związane z nowymi mediami.

Dzięki współpracy Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej z CD Projekt RED zwiedzający będą mogli zobaczyć, że tworzenie gier to proces wymagający nie tylko umiejętności programowania, lecz jest także szerzej rozumianą sztuką. To także praca z obrazem, dźwiękiem, oraz historią – a więc ma potencjał na połączenie dziecin, w których powstawały prawdziwe arcydzieła.

Geralt i Ciri mają pomagać w zrozumieniu procesu powstawania gry, pokazując 7 głównych etapów prac.

Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej będzie ponadto pokazywać historię gier komputerowych. Jednym z darczyńców eksponatów, jakie można będzie znaleźć na ekspozycji, jest CD Projekt RED. Zwiedzający będą mogli zobaczyć nie pokazywane wcześniej przedmioty związane z powstawaniem Wiedźmina 3.

Zobacz także: Twórcy ujawniają na filmie sekrety powstawania Wiedźmina 

Zagracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Wiedźmin