Pogoda
17.10.2017 15:59

CD Projekt RED: tworząc Cyberpunka 2077 porwaliśmy się na niemożliwe

Gracze zaczynają się martwić ciszą na temat postępów prac nad Cyberpunkiem 2077, więc polskie studio napisało do nich osobisty list, w którym przyznało, że podjęło się rzeczy aż zbyt trudnej. I że właśnie taki miało plan od samego początku.

CD Projekt RED: tworząc Cyberpunka 2077 porwaliśmy się na niemożliwe
foto: materiały prasowe

Ten scenariusz powtarza się przy okazji prac nad każdą nową grą polskiego studia – w chwili, gdy ruszają nad nią prace, wydaje się, że nie da się zrealizować postawionej wizji.

CDP RED przypomina, że prace nad pierwszym Wiedźminem trwały długie 5 lat. Do Wiedźmina 2 studio musiało stworzyć własny silnik gry, zaś stworzenie otwartego świata w Wiedźminie 3 w praktyce oznaczało napisanie wszystkiego zupełnie od nowa.

Polacy podkreślają, że nie boją się wyzwań podczas tworzenia gier – uważają wręcz, że to właśnie dzięki żmudnemu „odkrywania koło na nowo” udaje się stworzyć gry, które są uwielbiane przez miliony graczy na świecie.

Pod koniec prac nad Wiedźminem 3 CD Projekt RED zatrudniał 200 programistów. Od tamtej pory liczba ta została podwojona. Dzięki poprzednim wypowiedziom wiemy, że zespół Cyberpunka 2077 jest trzy razy liczniejszy niż oddział tworzący GWINTA – z prostych rachunków wynika więc, że nad przyszłych hitem pracuje obecnie 300 osób.

Cele, jakie stawia sobie CDP RED są rzeczywiście ambitne – z dokumentów programu GameInn, z którego przyznano dofinansowanie do produkcji gry w wysokości 29,5 mln zł wynika między innymi, że grafika ma być na poziomie filmowym, a mieszkańcy przestawionego miasta żyć własnym życiem i kierować się własnymi priorytetami.

List, który powstał w odpowiedzi na odejście ważnych pracowników projektu, kończy się zapewnieniem, że Cyberpunk 2077 powstaje zgodnie z planem, a cisza marketingowa jest jego częścią.

Z pełną treścią dokumentu można zapoznać się poniżej.

Rok 2017 to szczególny rok dla fanów Wiedźmina - 10 lat temu odbyła się premiera pierwszej części komputerowej sagi. Z tego powodu GOG.com przygotował promocję, w której po taniości można kupić wszystkie Wiedźmińskie tytuły - w tym jeden, o którym słyszeli tylko nieliczni.

A Wy kiedy spodziewacie się Cyberpunka 2077?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry