CD Projekt Red potwierdził datę premiery fabularnej kampanii do Gwinta, zwanej „Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”

Kamil Kacperski
18.09.2018 13:59
CD Projekt Red potwierdził datę premiery fabularnej kampanii do Gwinta, zwanej „Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści” Fot. materiały prasowe

Nadchodzi nowa przygoda ze świata Wiedźmina! „Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści”, czyli role-play łączący eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina.

„Wiedźmińskie opowieści” mają kusić graczy historiami żywcem wyjętymi z „Wiedźmina 3” – ma być ciekawie i „brudnie moralnie”. Konflikty i walki będą oczywiście rozstrzygane za pomocą pojedynków karcianych. CDP obiecuje, że „Wojny Krwi” przyniosą nawet aż 30 godzin zabawy.

Angielski tytuł dodatku to „Thronebreaker”, a CD Projekt RED obiecuje „podróż pełną zniszczeń i zemsty”. W oficjalnym polskim opisie „Wojny Krwi” znalazło się sporo ciekawych smaczków, dających nadzieję na interesującą rozgrywkę:

„GWINT: Wojna Krwi” to mroczna, pełna zwrotów akcji opowieść o Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane.

Przemierzaj nowe, pełne poruszających przygód, zakątki wiedźmińskiego świata, zbieraj cenne zasoby służące do rozbudowywania armii i sprawdź się w bitwach fabularnych, które w nieoczekiwany sposób zmieniają reguły gry.

Znamy datę premiery Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści

Początkowo „Gwint” miał oferować dwa w jednym – możliwość toczenia pojedynków z innymi graczami oraz mierzenia się z misjami fabularnymi, w tym nowymi przygodami Geralta. Jednak po namyśle, CDP postanowiło jednak rozdzielić te dwie opcje. „Gwint” powstaje z nadzieją na zawojowanie świata e-sportu, zatem podstawowa wersja gry będzie dostępna za darmo.

„GWINT: Wojna Krwi” ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Redzi również datę premiery gry - wersja na PC pojawi się na platformie GOG już 23 października 2018 roku, natomiast konsolowa trafi do sprzedaży 4 grudnia 2018 roku. Będziecie grali w nową produkcję z wiedźmińskiego świata?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.